مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به وجود یک‌هزار و ۹۶۰ حلقه چاه کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: حدود ۱۰ درصد مصرف استان از چاه‌های کشاورزی است.
کد خبر: ۹۶۴۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷ 15 May 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از فارس، امیدعلی مرآتی امروز در جمع اصحاب رسانه با توجه به کاهش نزولات جوی به مقدار ۳۴ درصد، افزایش و رشد مصرف برق به مقدار ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته و در ضمن شروع زود هنگام گرما از هم‌استانی درخواست کرد در راستای جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته مدیریت شبکه برق را یاری کنند.

وی از وجود حدود ۶۷۰ هزار مشترک خانگی برق در کرمانشاه یاد کرد و افزود: اگر هر خانوار در طول روز یک لامپ ۹ واتی خاموش کند، حدود ۵.۵ مگاوات یعنی مصرفی به اندازه یک کارخانه سیمان صرفه‌جویی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه مصرف برق در ایران را ۳.۵ برابر استاندار جهانی اعلام کرد و گفت: حتی‌المقدور برای صرفه‌جویی در مصرف برق باید با خاموش کردن لامپ‌های اضافی در طول روز از نور طبیعی استفاده کنیم و همچنین از لوازم پرمصرف در ساعات پیک مصرف استفاده نکنیم.

وی به وجود یک‌هزار و ۹۶۰ حلقه چاه کشاورزی در استان اشاره و تصریح کرد: حدود ۱۰ درصد مصرف استان(۸۴ مگاوات) از چاه‌های کشاورزی است که اگر همکاری داشته باشند ما کمترین خاموشی ر ا به صنعت خواهیم داد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار