مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت: ۱۱۴ هزار تن انواع نهاده های کشاورزی و دامی در سال ۹۹ بین کشاورزان و تولید کنندگان توزیع شده است.
کد خبر: ۹۵۵۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱ 14 April 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا،ایرج صفایی افزود: سال گذشته بیش از سه هزار و ۵۰۰ تن انواع بذر، ۲۷ هزار تن نهاده های دامی و ۵۸ هزار تن نهاده طیور توزیع شده بود.

وی ادامه داد: همچنین به این آمار باید توزیع بیش از ۲۱ هزار تن انواع کود شیمیایی، ۴۱ تن انواع سموم شیمیایی و ۲ هزار تن کود زیستی را نیز اضافه کرد.

صفایی اظهار داشت: بذرهای توزیعی شامل گندم، جو، ذرت و سایر بذرهاست همچنین نهاده ها نیز شامل سبوس، خوراک دامی آماده، کنستانتره، ذرت، سویا و جو است.

وی همچنین به توزیع ۷۷۰ تن شکر میان زنبورداران استان اشاره کرد و گفت: بیش از نیمی از نهاده های دامی و کشاورزی در سطح استان در سال ۹۹ توسط شبکه گسترده تعاونی های روستایی استان توزیع شده است.

توزیع ۷۵۰ تن میوه شب عید

مدیر تعاون روستایی استان در ادامه اشاره ای نیز به وضعیت توزیع میوه شب عید داشت و افزود: با توجه به تجارب سال های گذشته سازمان صمت استان، اتحادیه تعاونی های روستایی شهرستان صحنه را به عنوان عامل تامین و توزیع میوه تنظیم بازار شب عید انتخاب کرد.

صفایی ادامه داد: در مجموع در استان ۷۵۰ تن میوه توزیع شده که شامل ۲۵۰ تن سیب درختی و ۵۰۰ تن پرتقال تامسون است.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۱۲۵ هزار بهره بردار بخش کشاورزی دارد.

۷۵ درصد جمعیت استان شهرنشین و ۲۵ درصد نیز در روستاها زندگی می کنند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار