مدیرکل هواشناسی کرمانشاه:

غبارآلود شدن مناطق مرزی کرمانشاه تا اوایل هفته آینده/هشدار سطح زرد هواشناسی صادر شد

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در استان خبر داد و گفت: مناطق غربی غبار آلود می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۹۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۹ 30 May 2024

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه، محمدعلی زورآوند شامگاه روز گذشته چهارشنبه (نهم خردادماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موجی کم رطوبت در روزهای جمعه و شنبه، سبب تشدید وزش باد و تشکیل طوفان‌هایی از گردوخاک در منطقه می‌شود. احتمال اینکه غبار حاصل از این توفان‌ها، طی ساعاتی از اواخر روز جمعه تا ظهر شنبه، جو استان را به ویژه در مناطق غربی غبارآلود کند؛ دور از انتظار نیست.

وی افزود: در همین راستا هشدار سطح زرد هواشناسی برای استان کرمانشاه به ویژه مناطق غربی استان کرمانشاه صادر شده است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از مخاطرات این هشدار افزایش دمای هوا از روز پنجشنبه تا پایان روز شنبه عمدتاً در نواحی گرمسیری خواهد بود.

وی ادامه داد: دیگر مخاطره این هشدار نفوذ غبار از اواخر روز جمعه تا پایان ظهر شنبه عمدتاً در نیمه غربی و نواحی مرزی خواهد بود.

زورآوند خاطرنشان کرد: افزایش مصرف آب و برق، کاهش کیفیت هوا و میدان دید از اثرات این مخاره خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با توصیه به شهروندان در خصوص مدیریت مصرف آب و برق با افزایش دمای هوا، گفت: در مناطقی که هوا غبارآلود خواهد شد مردم از قرار گرفتن در فضای باز برای کلیه گروه‌های سنی به ویژه بیماران قلبی ریوی و سالمندان اجتناب کنند.

وی همچنین پیشگیری از خسارات احتمالی به تأسیسات حساس به گرد و خاک، هشدار به موقع از طریق رسانه‌های محلی و سایر اقدامات پیشگیرانه را نیز به شهروندان و مسئولین دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار