رئیس هیات فوتبال استان کرمانشاه:
رئیس هیات فوتبال استان کرمانشاه از صدور مجوز بازگشت راهیان به لیگ دسته اول فوتبال کشور از سوی فدراسیون خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۵۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۹ 08 May 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، علی محبی زنگنه با اشاره به آخرین وضعیت بازگشت تیم راهیان کرمانشاه به لیگ دسته اول فوتبال، اظهار کرد: سال گذشته چند هفته مانده به شروع رقابت های لیگ دسته اول فوتبال همراه با مدیرعامل باشگاه راهیان با رئیس فدراسیون فوتبال نشستی داشتیم و موضوع بازگشت این تیم به لیگ دسته اول فوتبال مورد بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: در همان نشست آقای تاج(رییس فدراسیون) اعلام کرد که تیم راهیان می تواند در رقابت های لیگ ۱۴۰۲ شرکت کند، اما از آنجایی که مسئولین باشگاه فرآیندهای لازم برای تشکیل و آماده سازی یک تیم را انجام نداده بودند، مقرر شد تیم‌شان در رقابت های سال ۱۴۰۳ حضور داشته باشد. 

رئیس هیات فوتبال کرمانشاه تصریح کرد: فدراسیون فوتبال مجوز بازگشت تیم راهیان را به این باشگاه داده و در مقابل شروطی هم داشته که مسئولین باشگاه راهیان آنها را قبول کرده‌اند. 

وی در خصوص تصمیم باشگاه راهیان برای حضور در رقابت های لیگ ۱۴۰۳ هم گفت: چند ماه پیش دیداری با مدیرعامل باشگاه راهیان داشتیم که ایشان اعلام کرد قصد دارند در رقابت‌های لیگ ۱۴۰۳ حضور داشته باشند. 

محبی زنگنه اضافه کرد: اکنون باشگاه راهیان فرصت کافی برای تشکیل و آماده سازی یک تیم تا زمان شروع رقابت های لیگ دسته اول فوتبال در اواخر تابستان را خواهد داشت. 

به گفته این مسئول، فدراسیون فوتبال باید سازوکارهای لازم برای حضور تیم راهیان در رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور  را فراهم کند. 

سازمان لیگ فوتبال در فصل ۹۴ – ۹۳ تعداد تیم‌های حاضر در لیگ‌های فوتبال کشور را کاهش داد که اجرای این تصمیم در هفته های انتهایی لیگ دسته اول باعث سقوط تیم راهیان( شیرین فراز سابق) کرمانشاه به لیگ دسته دوم شد.

مدیرعامل باشگاه راهیان که نسبت به این تصمیم سازمان لیگ معترض بود و اعلام دیرهنگام این مصوبه را خلاف مقررات می دانست، پیگیری هایی را از طریق  فدراسیون انجام داد، اما زمانی که از رسیدگی مسئولین فدراسیون ناامید شد، شکایتش را از طریق مراجع قضایی پیگیری کرد، تا اینکه زمستان سال ۱۳۹۹ توانست حکم دیوان عالی کشور را برای بازگشت تیمش به لیگ دسته اول فوتبال بگیرد.

علیرغم اینکه دیوان عالی کشور حکم به بازگشت تیم راهیان به لیگ دسته اول فوتبال داده بود، اما مسئولین فدراسیون فوتبال به این دلیل که باشگاه راهیان نباید شکایتش را به مرجعی خارج از فدراسیون می برد، به این رای تمکین نکردند، با اینحال مسئولین استانی و باشگاه راهیان پیگیری هایی را از طریق فدراسیون انجام دادند تا اینکه در نهایت توانستند رای به بازگشت تیمشان به رقابت های لیگ دسته اول را بگیرند. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار