فرمانده انتظامی کرمانشاه خبر داد؛
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از جان باختن ۴۰ نفر در ۲ کمربندی کرمانشاه به دلیل حوادث رانندگی در سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۵۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴ 01 May 2024

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه، مهدی حاجیان پیش از ظهر امروز (۱۲ اردیبهشت ماه) در قرارگاه کاهش تصادفات استان که در سالن جلسات دفتر فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران و مسئولان برای عدم شرکت در جلسات و بازدیدهای میدانی، اظهار کرد: تا چه زمانی باید بنشینیم و دست روی دست گذاشته و مرگ همشهریان و هموطنان خود را در حوادث و سوانح رانندگی شاهد باشیم.

وی افزود: سال گذشته ۱۰۹ نفر را در این حوادث از دست داده‌ایم و خانواده های زیادی داغدار و حتی بی سرپرست شده اند، حال آیا نباید با این وضعیت چاره ای بیندیشیم و به صورت عملیاتی اقدامات لازم را برای کاهش این مقدار تلفات انجام دهیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در سال گذشته و تنها در ۲ کمربندی کرمانشاه ۴۰ نفر جان خود را به خاطر حوادث رانندگی از دست داده‌اند، تلفاتی که بسیار زیاد است و حتما باید برای کاهش آن تلاش کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه با پشت میزنشینی مشکلی حل نمی‌شود و گره ای از مشکلات باز نخواهد شد، گفت: بر همین اساس از سال گذشته‌ تصمیم گرفتیم که جلسات را از پشت میز به سطح شهر و میادین ببریم تا از نزدیک مشکلات، نواقص و معضلات را احصا و برای آن چاره اندیشی کنیم.

وی تشریح کرد: با این حال برخی مدیران که مستقیما درگیر رفع نواقص بودند جز یکی دو بار در این بازدیدهای میدانی حضور پیدا نکردند که جای گلایه و انتقاد دارد.

حاجیان یادآوری کرد: هرچند در این بازدیدها اقدامات خوبی هم صورت گرفت و نواقص برخی نقاط حادثه‌خیز نیز یا مرتفع شد و یا در حال مرتفع شدن است اما کافی نیست و لازم است اقدامات گستره تری صورت گیرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بیان کرد: تأمین روشنایی میدان آزادی، تقاطع سردار سلیمانی و سایر معابر، اصلاح هندسی میدان نیایش، ایجاد دور برگردان میدان آناهیتا، اصلاح هندسی میدان ظفر و‌دور برگردان میدان مقابل شرکت زمزم از جمله اقدامات انجام شده است.

وی تاکید کرد: همانگونه هم که بارها اعلام کرده ایم پلیس نمی‌تواند بنشینید و دست روی دست گذاشته و مرگ همشهریان و هموطنان خود را در حوادث ترافیکی مشاهده کند.

حاجیان گفت: پلیس همانگونه که پاسخگوی کار و اقدامات خود است از دستگاه های مسئول نیز به نفع مردم مطالبه گری کرده و چنانچه آن ها به وظایف قانونی خود در خصوص رفع نقاط حادثه‌خیز و کاهش سوانح رانندگی عمل نکنند علیه شان اعلام جرم خواهیم کرد.

رئیس پلیس کرمانشاه عنوان کرد: علاوه بر بالا بودن تعداد متوفیان حوادث رانندگی، آمار مجروحان نیز در کرمانشاه بسیار زیاد است و همه ما وظیفه داریم که در راستای کاهش سوانح اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه پلیس وظیفه خود می‌داند در هر شرایطی برای آسایش و رفاه حال مردم تلاش کند، ابراز کرد: امید است بقیه دستگاه های مسئول نیز با توان بیشتری پای کار آمده و مدیران نیز در بازدیدهای میدانی و جلسات راهبردی شرکت کنند تا بتوان تصمیمات بهتری اتخاذ کرد.

حاجیان در پایان ادامه داد: مردم کرمانشاه لایق دریافت بهترین خدمات هستند و من و همه همکارانم به آن ها قول داده‌ایم آرامش خود را فدای امنیت و آرامش آنها کنیم.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار