معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از فروش ۱۵ میلیارد تومانی بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی در کرمانشاه خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۱۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵ 03 April 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، امین کوگانی با اشاره به برپایی بازارچه های نوروزی صنایع دستی در نقاط مختلف استان، اظهارکرد: برای نوروز امسال ۱۷۵ غرفه صنایع دستی و سوغات و ۵۹ سیاه چادر را در ۱۷ نقطه از سطح استان برپا کردیم. 

وی با بیان اینکه در این بازارچه ها صنایع دستی دستی بومی استان در معرض عرضه قرار گرفت، افزود: بزرگترین بازارچه نوروزی صنایع دستی استان با حدود ۳۴ غرفه در محل تاق بستان برپا شد. 

این مسئول ادامه داد: همچنین در سه شهرستان کرمانشاه، دالاهو و اسلام آبادغرب بازارچه های دائمی صنایع دستی و ۶۹ کارگاه صنایع دستی در سطح استان در ایام نوروز فعال و پذیرای گردشگران نوروزی بودند. 

معاون صنایع دستی استان تصریح کرد: باتوجه به اینکه هنرمندان صنایع دستی استان در فصل سرد سال دوره ای از رکورد را به دلیل کاهش رونق گردشگری پشت سر گذاشته بودند، بنابراین ایام نوروز فرصت خوبی برای جبران این رکورد پیش روی آنها قرار داد. 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این ایام، گردشگران نوروزی استقبال بسیار خوبی از بازارچه های صنایع دستی در سطح استان داشتند، به گونه ای که بیش از ۱۵ میلیارد تومان فروش در این ایام داشتند. 

به گفته این مسئول، بیشترین آمار فروش صنایع دستی استان مربوط به هنرهای دست ساز بومی اصیل استان همچون گیوه، گلیم، زیورآلات سنتی، احجام چوبی و... بود. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار