رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرپل ذهاب از حضور پررنگ گردشگران نوروزی در آبشار پیران به عنوان بلندترین آبشار پلکانی ایران خبرداد.
کد خبر: ۱۱۶۰۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵ 28 March 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، نادر رحیمی با اشاره به فراهم بودن امکان بازدید گردشگران از آبشار پیران در سرپلذهاب، اظهارکرد: سال ۱۳۹۶ مسیر دسترسی به این آبشار از روستای پیران که به قسمت پائین دست آبشار می رسید، تخریب شد و گردشگران تا چندسال مجبور بودند تنها از طریق روستای ژالگه از قسمت بالادست آبشار آن را نظاره کنند. 

وی افزود: سال گذشته پس از چندسال مسیر دسترسی به این آبشار از پائین دست مورد بازسازی قرار گرفت، اما متاسفانه بازهم به دلیل بارش های شدید باران و ریزش کوه مسیر دسترسی به آبشار مسدود شد که امسال آن را دوباره بازگشایی کردیم. 

رئیس میراث فرهنگی سرپلذهاب با تاکید براینکه گردشگران می توانند پس از چندسال آبشار پیران را از پائین دست تماشا کنند، عنوان کرد: پارکینگ و سرویس های بهداشتی محوطه آبشار هم کاملا بازسازی شده و از مسیر ۱۲۰۰ متری پارکینگ تا آبشار که گردشگران باید به صورت پیاده بروند، حدود ۸۰۰ متر آن بازسازی شده و تنها ۴۰۰ متر آن باقی مانده که آن هم در سالجاری بازسازی خواهد شد، اما مانعی برای بازدید گردشگران از آبشار نیست. 

وی با بیان اینکه امسال استقبال گردشگران از آبشار پیران بسیار بالا بوده، عنوان کرد: طی روزهای گذشته روزانه حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ نفر از آبشار پیران بازدید کرده اند.. 

رحیمی در ادامه یادآورشد: علاوه بر آبشار پیران، بنای سنگی تاق گرا متعلق به دوره اشکانی یا ساسانی، گوردخمه دکان داوود از دوره مادها یا هخامنشیان و سنگ نگاره آنوبانی نی یادگاری ۴۸۰۰ ساله از لولوبیان ها  نیز در این ایام پذیرای گردشگران زیادی است. 

وی تاکید کرد: از آنجایی که در این فصل از سال سرپلذهاب طبیعتی بسیار زیبا و دلنشین با آب و هوایی معتدل و کاملا بهاری دارد، بخش زیادی از گردشگران از جاذبه های طبیعی این شهرستان همچون دشت های وسیع و سراب های پرآب آن بازدید می کنند. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار