به گفته مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه، در نوروز امسال روزانه حدود دو هزار نفر از مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه روانسر بازدید می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۶۰۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۲ 27 March 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، سیدمحمدامین حسینی از غار قوری قلعه به عنوان یکی از قطب های گردشگری منطقه اورامانات کرمانشاه نام برد و اظهار کرد: این مجموعه تفریحی و توریستی در فاصله ۸۷ کیلومتری کرمانشاه و ۲۵ کیلومتری از شهر روانسر واقع شده و هرسال گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. 

وی افزود: این غار تاریخی که گفته می‌شود حدود ۶۵ میلیون سال قدمت دارد، در دامنه کوه شاهو و در کنار دره ای با پوشش جنگلی غنی و طبیعتی بسیار زیبا واقع شده است. 

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه به عنوان متولی مجموعه تفریحی توریستی غار قوری قلعه کرمانشاه تصریح کرد: غار قوری قلعه حدود ۱۲ کیلومتر طول دارد و از آن به عنوان بزرگترین غار آبی آسیا یاد می شود،  اما در حال حاضر تنها امکان بازدید حدود ۵۰۰ متر از فضای غار برای گردشگران فراهم است. 

وی تاکید کرد: در این غار بخش هایی همچون تالار مریم، کوهان شتر، مسیر برزخ، تالار بلور و تالار عروس  وجود دارد که نام هرکدام از آنها را با توجه به شکل و ظاهر قندیل‌های داخل آن نام‌گذاری کرده اند. 

حسینی در ادامه با بیان اینکه در نوروز امسال هم تاکنون گردشگران زیادی از این مجموعه بازدید کرده‌اند، اظهار کرد: روزانه حدود دو هزار گردشگر وارد مجموعه قوری قلعه می‌شوند که حدود ۶۰۰ نفر از آنها از داخل غار بازدید می کنند. 

وی افزود: تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز که باعث کاهش مسافرت‌ها شده و نیز برودت شدید هوا و بارندگی های این منطقه باعث شده تا در نوروز امسال به نسبت های سالهای گذشته درصد کمی کاهش بازدیدکنندگان را داشته باشیم. 

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه درادامه به آمادگی مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه برای میزبانی از گردشگران نوروزی اشاره کرد و گفت: از پیش از شروع تعطیلات نوروز، کار زیباسازی مجموعه، ساماندهی غرفه ها، سرویس‌های بهداشتی، رسیدگی به فضای سبز و... را اجرایی کردیم. 

وی یادآورشد: هم‌چنین در داخل این مجموعه با مشارکت خود مردم حدود ۴۰ غرفه صنایع دستی برپا شده که هنرهای دست ساز مردم منطقه به گردشگران عرضه می شود. 

به گفته این مسئول، مبلغ ورودی هر گردشگر به غار قوری قلعه ۳۲ هزار تومان است. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار