به گفته معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه، درصد پُرشدگی سدهای کرمانشاه بعد از بارش‌های خوب اخیر به بیش از ۶۱ درصد رسیده است.
کد خبر: ۱۱۶۰۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸ 26 March 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه، به نقل از ایسنا علی مرادی با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره سدهای استان پس از بارش‌های خوبی که طی چند وقت اخیر داشتیم، اظهار کرد: در حال حاضر درصد پُرشدگی سدهای استان ۶۱ درصد بوده و حدود ۳۹ درصد ظرفیت سدهای استان خالی است.

وی از ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی ۱۲ سد مخزنی استان یاد کرد و گفت: اکنون ۳۴۳ میلیون مترمکعب از ظرفیت سدهای استان خالی است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه آورد سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ۱۴۰۲) تا کنون را نیز بیش از یک میلیارد مترمکعب اعلام کرد.

مرادی از بهبود وضعیت ذخیره سدهای استان بعد از چند بارش خوب اخیر یاد کرد و ادامه داد: درصد پُرشدگی سدهای استان در اوایل اسفند حدود ۵۶ درصد بود.

وی درباره وضعیت سرریز سدهای استان نیز عنوان کرد: در حال حاضر تنها  ظرفیت سد «تنگ حمام» با حدود ۶۹.۷ میلیون مترمکعب کامل شده و در مابقی سدهای استان همچنان ظرفیت خالی داریم.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با بیان اینکه هنوز آورد بخشی از بارش‌های ۴۸ ساعت گذشته وارد سدهای استان نشده، ابراز امیدواری کرد باز هم شاهد افزایش ذخیره آب سدهای کرمانشاه باشیم.

مرادی از ظرفیت سازی در سدهای استان در صورت تداوم بارش‌های بهاری نیز یاد و خاطرنشان کرد: در سدهای استان هنوز ظرفیت خالی وجود دارد و چنانچه نیاز باشد با رهاسازی آب سد در پایین دست به صورت مدیریت شده، باز هم ظرفیت خالی ایجاد خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار