یک نماینده مجلس معتقد است برای تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» ابتدا باید اعتماد مردم را جلب کنیم تا منابع و سرمایه‌هایی که در اختیار دارند را وارد بخش تولید کنند.
کد خبر: ۱۱۶۰۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳ 26 March 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه، به نقل از ایسنا حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: اینکه طی چند سال اخیر محوریت اصلی نامگذاری سالها با موضوع تولید بوده بیانگر اهمیت بخش تولید و توجه ویژه رهبر انقلاب به این موضوع است.

وی از مزایای رونق تولید در کشور یاد کرد که در درجه اول به کاهش نرخ بیکاری کمک خواهد کرد و از سوی دیگر باعث می‌شود سرمایه‌ها و نقدینگی به جای اینکه وارد فضای دلالی شود، به سمت فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی بیاید.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه یکی دیگر از مزایای رونق تولید را رشد صادرات دانست که کمک می‌کند در بازارهای جهانی حضور پررنگ‌تری داشته باشیم و منابع ارزی مناسبی در اختیار کشور قرار بگیرد.

حسینی‌کیا با بیان اینکه تاکید امسال مقام معظم رهبری رونق تولید بامشارکت مردم است، افزود: کلید طلایی جلب مشارکت مردم، اعتمادسازی از سوی دولت است تا مردم سرمایه و نقدینگی که در اختیار دارند را به سمت بخش تولید سوق دهند.

وی اظهار کرد: ورود سرمایه‌های مردم به بخش تولید نه تنها به رونق این بخش کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود سرمایه‌های سرگردان دیگر وارد فعالیت‌های واسطه‌گری و سایر بازارها  مانند ارز، طلا، خودرو و... نرود و باعث التهاب در این بازارها نشود.

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی سپس به بیان راهکارهایی پرداخت که دولت می‌تواند از طریق آنها اعتماد و مشارکت مردم را افزایش دهد و یکی از مهمترین این راهکارها را بهبود فضای کسب و کار و تسهیل در صدور مجوزها و الکترونیکی کردن ارائه خدمات دانست و افزود: از سوی دیگر جذب مشارکت مردم در بخش تولید نیازمند حمایت بانک‌ها نیز هست و دولت باید برای جهت دهی منابع بانکی به سمت بخش تولید و سرمایه‌گذاری نیز اقدام کند.

حسینی‌کیا خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواردی که برای ترغیب سرمایه‌گذاری در بخش تولید ضروری است، تسهیل فرآیند صادرات و استفاده حداکثری از ظرفیت بازارهای جهانی است که در این زمینه نیز باید اقدامات جدی صورت بگیرد.

وی معتقد است، چنانچه مردم پای کار بیایند و دولت نیز زیرساخت‌های لازم را فراهم کند، تحقق کامل شعار سال را شاهد خواهیم بود که می‌تواند زنجیروار و یکی بعد از دیگری مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور را نیز حل کند، زیرا وقتی که تولید رونق بگیرد به دنبال آن بیکاری حل خواهد شد و جوانانی که شغل داشته باشند سراغ ازدواج و فرزندآوری می‌روند.

این نماینده مجلس به این موضوع نیز اشاره کرد که در سالیان گذشته نیز بارها موضوع خصوصی سازی و جلب مشارکت مردم مورد تاکید بوده، اما گاهی منجر به تجارب ناموفقی شده و گفت: باید دولت و سازمان‌های نظارتی مراقبت کنند که دیگر چنین مواردی تکرار نشود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار