مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به ۲ شهر، ۵۰۲ روستا و ۷۲۴ واحد صنعتی استان کرمانشاه گازرسانی شده است.
کد خبر: ۱۱۵۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶ 12 February 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ناصر حسینی روز دوشنبه با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در تشریح عملکرد شرکت ملی گاز ایران در این استان از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون، افزود: با تلاش شبانه‌روزی همکاران شرکت گاز استان در دولت سیزدهم، ۲ شهر نوسود و ریجاب گازدار شدند.

وی ادامه داد: ۵۰۲ روستای استان که دارای ۱۹ هزار و ۸۵۹ خانوار هستند با اعتبار بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در این دولت گازدار شدند که در نتیجه آن، ۶۵ هزار و ۷۳۰ مشترک جدید از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

حسینی اضافه کرد: طی این مدت در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های دولت سیزدهم در رابطه با حمایت از تولید، ۷۲۴ واحد صنعتی استان نیز از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

افتتاح چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه در دهه فجر

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه گفت: در ایام دهه فجر چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه این شرکت در سطح استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

حسینی توضیح داد که در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پروژه گازرسانی به یک شهر، ۴۱ روستا و ۱۰۰ واحد صنعتی استان افتتاح شد.

وی اظهار کرد: گازرسانی به شهر ازگله از توابع شهرستان مرزی ثلاث باباجانی در شمال غربی استان کرمانشاه با ۳۷۲ خانوار به عنوان آخرین شهر فاقد گاز به بهره‌برداری رسید.

حسینی اضافه کرد: در دهه مبارک فجر امسال همچنین، ۴۱ روستا به جمع روستاهای گازدار استان اضافه شد که در نتیجه آن، یک هزار و ۴۲۰ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند شدند، ضمن آن‌که پروژه گازرسانی به ۱۰۰ واحد صنعتی نیز افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه، افزود: با گازدار شدن این ۱۰۰ واحد صنعتی، ۲۵ هزار مترمکعب گاز طبیعی جایگزین سوخت مایع شد که نقش مهمی در کاهش هزینه‌های تولید و جلوگیری از آلودگی محیط زیست دارد.

حسینی افزود: امروز به برکت نظام مقدس اسلامی و خون پاک شهدا، گاز به عنوان یک خدمت بسیار ارزنده که نقش بی‌بدیلی در ایجاد رفاه و آسایش در زندگی مردم دارد به تمام نقاط کشور حتی دورافتاده ترین روستاها و نقاط مرزی رسیده که باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

به گزارش  استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

هم اکنون ۹۹.۹ درصد خانوارهای شهری با گازرسانی به ۳۳ شهر و ۹۰ درصد خانوارهای روستایی با گازرسانی به ۲ هزار و ۳۰ روستا، مصرف کننده گاز طبیعی هستند و ضریب نفوذ گازرسانی در کل استان به بیش از ۹۸ درصد رسیده است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار