تابناک کرمانشاه گزارش می دهد:
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به شلوغی بازارها و دید و بازدیدهای عید خطر افزایش مجدد بار بیماری در استان وجود دارد.
کد خبر: ۱۰۳۴۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴ 19 March 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه با شیوع گسترده ویروس اومیکرون و آغاز موج ششم در کشور و به تبع در کرمانشاه وضعیت استان به تدریج از آبی به قرمز تبدیل شد، حال بعد از گذشت چندین ماه و در آستانه سال نو کرمانشاه از وضعیت قرمز خارج شد، مهدی محمدی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: تنها شهرستان های قرمز استان پاوه و کنگاور هستند و کرمانشاه، هرسین، صحنه، اسلام آباد غرب، روانسر، گیلانغرب، قصرشیرین و سنقر و کلیایی در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی افزود:شهرستان های ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو و سرپل ذهاب نیز در وضعیت زرد هستند.

دکتر قباد محمدی نیز با اشاره به اینکه خطر افزایش مجدد بار بیماری در استان وجود دارد، تصریح کرد: سال ۱۴۰۰ سال بسیار سختی بود و ما در بخش سلامت دو پیک بزرگ پنجم در تابستان و اوایل پاییز را که شدیدترین پیک با بیشترین مرگ و میر را به همراه داشت و پیک ششم با سویه امیکرون که در حال سپری کردن آن هستیم ، را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: میانگین مرگ و میر استان در مقایسه باکشور پایین تر است که نشان زحمت زیاد کادر بهداشت و درمان است. بستری ما در استان در حال حاضر به ۱۷۰ بیمار رسیده است در حالی که این عدد در قله پیک ششم به ۴۵۰ نفر هم رسیده بود‌.

محمدی گفت:خوشبختانه رفته رفته شهرهای استان از حالت قرمز خارج شده اند ، اما ما پس از استان‌های دیگر وارد موج امیکرون شدیم و طبیعتا دیرتر از استان‌های دیگر شاهد خروج از پیک خواهیم بود ، اما این زمان با شلوغی بازارها و دید و بازدیدهای عید همراه شده که ممکن است یا منجر به افزایش مبتلایان یا خروج دیرتر و کم شتاب از پیک شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان اظهار کرد: پایان سال لازم می دانم از همکاری های همه ادارات و اعضای ستاد استانی کرونا که در طی یک سال گذشته با همراهی خود نقش مهمی در مدیریت بیماری داشتند ، مدیریت خوب استاندار کرمانشاه و پذیرفتن پیشنهادهای کارشناسی حوزه سلامت در این ستاد بسیار موثر بود، تشکر کنم.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار