نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی با طرح یک پیشنهاد گفت: از آنجا که بیشتر مصوبات بودجه ای ۱۴۰۱ اجرایی نشده است پیشنهاد می کنم برای صرفه جویی در زمان مصوبات بودجه ۱۴۰۱ به بودجه سال آتی منتقل شود.
کد خبر: ۱۰۸۰۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲ 07 December 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا شهریار حیدری در تذکری شفاهی در جلسه علنی نوبت اول امروز(سه شنبه) مجلس، بیان کرد: به منظور جلوگیری از هدررفت وقت مجلس که در واقع همان وقت مردم است پیشنهادی دارم؛ دولت حدود ۳ ماه برای تنظیم بودجه سال ۱۴۰۱ زمان صرف کرد، در مجلس نیز بررسی این موضوع حدود ۳ ماه وقت گرفت. اولویت دولت در بودجه امسال اشتغال، مسکن و بهبود وضعیت کار بود، با وجود اینکه چندین ماه از سال مالی ۱۴۰۱ می گذرد، اما در سطح ملی ۶ درصد و در سطح استانی ۴.۳ درصد این موضوع تخصیص یافته و عملا صفر بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: دولت در واقع ۳ ماه باید برای بودجه سال ۱۴۰۲ زمان صرف کند، از سوی دیگر مجلس نیز باید ۳ ماه خود را به بررسی این موضوع بپردازد. با توجه به اینکه عملا بودجه امسال تحقق پیدا نکرده پیشنهاد می کنم طرح ها و برنامه های سال ۱۴۰۱ به سال آینده منتقل شود تا وقت مجلس و دولت گرفته نشود.

نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس، تصریح کرد: هرچند سیاست دولت توجه به اشتغال و تولید است اما بانک ها به دلیل تراز منفی از پرداخت وام های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان خودداری می کنند در این شرایط چگونه می توان خوداشتغالی را محقق کرد، از سوی دیگر در حوزه مسکن ملی نیز بانک ها همکاری مناسبی ندارند و تسهیلات مصوب را در اختیار سازنده قرار نمی دهند با وجود اینکه مقرر بود تا پایان سال یک میلیون واحد مسکن ساخته شود اما هنوز زمین آن نیز تملک نشده است.

حیدری گفت: بهتر است تمام برنامه های مصوب برای سال ۱۴۰۱ به سال آینده منتقل شود، در صورتی که مجلس نمی تواند این کار را انجام دهد از مقام معظم رهبری خواهشمندیم عنایتی به بودجه ۱۴۰۲ داشته باشند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار