مدیرکل سرمایه گذاری استانداری:
مدیرکل سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه از ایجاد وحدت رویه تضامین بانکی برای ارائه تسهیلات حوزه اشتغال کرمانشاه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۹۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵ 03 August 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه نشست هماهنگی برای ایجاد یک وحدت رویه در بانک‌های دولتی استان برای دریافت تضامین بانکی جهت ارائه تسهیلات حوزه اشتغال کرمانشاه روز سه شنبه به ریاست مصطفی موشاخانی، مدیرکل امور سرمایه گذاری استانداری برگزار شد.

مدیرکل امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری در این نشست گفت: با توجه به تاکیدات استاندار محترم در کارگروه اشتغال استان پیرامون رفع موانع و مشکلات اقشار جامعه، نشستی با حضور مدیریت شعب بانک ملی استان به عنوان رئیس شورای هماهنگی بانکها، اداره تعاون کار و امور اجتماعی و همچنین سازمان‌های حمایتی بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) درمورد تضامین وام‌های اشتغال و وام‌های ضروری خانوار، برگزار شد.

وی افزود: پس از بحث و بررسی‌های زیاد پیرامون راهکار‌های حل مشکل، چند مصوبه و پیشنهاد کاربردی ارائه شد که یکی از مهم‌ترین موارد آن ها، ابلاغ قانون اخذ تامین به بانک‌های دولتی و خصوصی توسط بانک ملی به منظور ایجاد وحدت رویه قانونی بود.

موشاخانی عنوان کرد: همچنین با توجه به تاکیدات استاندار نسبت به حل مشکل افراد حقیقی و صدور ضمانت نامه بانکی برای کارمندان ادارات، در کمک به حل این مشکل مقرر شد بانک ملی، فرمت ضمانت نامه مشخصی را طراحی کرده و برای تصویب در کارگروه اشتغال و شورای اداری و ابلاغ به کلیه نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، اقدام نماید.

مدیرکل امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری کرمانشاه ادامه داد: همچنین یکی دیگر از مصوبات این نشست، برگزاری جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان ظرف حداکثر چند روز آینده است و در این نشست باید وحدت رویه تضامین بانکی در شورای هماهنگی بانک‌ها مطرح و به بانک‌ها مجدداً ابلاغ شود.

وی گفت: در این نشست همچنین مصوب شد دستگاه‌های حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی به منظور حل مسائل و مشکلات مددجویان خود برای اخذ وام‌های اشتغال زایی پیشنهادات و راهکار‌های خود را ظرف مدت ۴۸ ساعت به بانک ملی استان کرمانشاه ارائه نمایند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار