رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از شناسایی دو مورد جدید مبتلا به وبا در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد مبتلایان این بیماری در استان به پنج نفر رسیده است.
کد خبر: ۱۰۵۴۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴ 04 July 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا دکتر ابراهیم شکیبا با اشاره به شناسایی موارد جدید وبا در چند روز اخیر گفت: طی چند روز گذشته دو مورد جدید بیماری در استان شناسایی شده که با این تعداد، مجموع مبتلایان این بیماری در استان به پنج نفر رسیده است.

وی افزود: حال این پنج نفر خوب است و تحت درمان قرار دارند و جای نگرانی نیست.

شکیبا با اشاره به وجود درمان مناسب برای بیماری وبا، گفت: تنها نکته مهم در زمینه این بیماری مراجعه سریع بیماران پس از مشاهده علائم بیماری است.

وی افزود: افراد باید پس از مشاهده اسهال شدید و حجیم حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند تا در صورت احتمال ابتلا به وبا سریعا تحت درمان قرار گیرند.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه پیشگیری را در زمینه این بیماری راهکار موثرتری دانست و افزود: یکی از بهترین راه‌های پیشگیری شست و شوی دقیق دست‌ها با آب و صابون پس از اجابت مزاج و قبل از مصرف هر نوع خوراکی است.

وی افزود: از طرفی افراد باید قبل از مصرف میوه و سبزیجات آن‌ها را به دقت ضدعفونی و گندزدایی کنند.

شکیبا تصریح کرد: نکته مهم دیگر استفاده از آب سالم است و افراد باید از آبی که از سلامت آن مطمئن نیستند، تحت هیچ شرایطی مصرف نکنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار