معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه:
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: مشمولانی که در موعد مقرر اقدام لازم برای اعزام به خدمت مقدس سربازی را انجام نداده و غیبت داشته اند در صورت قبولی و پذیرش در دانشگاه‌های سراسری، حق ادامه تحصیل نخواهند داشت.
کد خبر: ۱۰۵۴۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸ 03 July 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه، سرهنگ "مسعود همتی" اظهار داشت: با احترام به آگاهی می‌رساند که  با توجه به کنکور  سال ۱۴۰۱ ضروری است مشمولانی که در کنکورسراسری شرکت کرده اند، توجه ویژه به مقررات خدمت وظیفه عمومی داشته باشند.

وی ادامه داد: غیبت سربازی مانع پذیرش قبول شدگان آزمون سراسری دردانشگاه و موسسات آموزشی بوده ولی شرکت در آزمون‌های سراسری محدویتی نداشته و دلیلی بر مجوز ادامه تحصیل نمی‌باشد و مشمولان غایب حتی در صورت قبولی مجاز به ثبت نام نبوده و مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

همتی تصریح کرد: مشمولان مقاطع تحصیلی دانشگاهی و دوره متوسطه که در سال مشمولیت و در خرداد، تیروشهریور ماه سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شده اند تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱، مهلت معرفی دارندو این تسهیلات فقط شامل مشمولانی می‌شود که در سال مشمولیت (سال تولد +۱۸) فارغ التحصیل شده اند.

این مقام انتظامی افزود: مشمولانی که قبل از سن مشمولیت و در سن ۱۷ سالگی یا قبل از آن در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی فارغ التحصیل می‌شوند براساس قانون خدمت وظیفه عمومی پس از رسیدن به ۱۸ سالگی تمام، شش ماه مهلت معرفی دارند.

وی تاکید کرد: مشمولان لازم است قبل از اتمام مهلت معرفی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.

سرهنگ همتی یادآور شد: امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد و سربازان وظیفه غیر غایب در صورت قبولی و احراز شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر از خدمت ترخیص و در دانشگاه ثبت نام کنند.

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه در پایان گفت: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار