رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با یادآوری اینکه حجم مراجعین دادگستری استان در سال بیش از ۵۵۰ هزار پرونده است، گفت: طلاق و اختلافات خانوادگی آمار بالای پرونده‌های دادگستری را به خود اختصاص داده است.
کد خبر: ۱۰۵۳۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲ 27 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه به نقل ازفارس از کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دادگستری استان در حوزه سند تحول از جایگاه بیست‌ویکم به دوم کشوری رسیده است، اظهار کرد: این موفقیت با همکاری تمامی کارکنان پر تلاش دادگستری استان به دست آمده است.

وی ادامه داد: ماهیت دستگاه قضا با توجه به استدلالی و استباطی بودن آن، کار سختی است؛ قاضی باید از مجموعه قوانین استنباط قضایی کند تا رای صادره مورد پذیرش مردم باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با یادآوری اینکه حجم مراجعین دادگستری استان در سال بیش از ۵۵۰ هزار پرونده است، افزود: باید برای برقراری عدالت تلاش روزافزون داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خانواده بزرگترین نهاد اجتماعی جامعه است، گفت: طلاق و اختلافات خانوادگی آمار بالای پرونده‌های دادگستری را به خود اختصاص داده که امیدواریم با راه‌اندازی سامانه تصمیم با همراهی مردم این اختلافات کاهش یابد.

توسلی‌زاده با بیان اینکه این سامانه در تمامی شهرستان‌های استان دایر است، گفت: کرمانشاه به‌عنوان اولین استان کشور در قالب طرح مراقبت از خانواده علاوه بر پرونده‌های طلاق، پرونده‌های تمکین، حضانت و ملاقات با فرزند را در سامانه تصمیم برای انجام مشاوره‌های تخصصی به مشاوره‌های خانواده بهزیستی ارجاع می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: از امروز هیچ دعوای طلاق، تمکین، سایر دعوا‌های حقوقی خانوادگی در دفاتر قضایی ثبت نمی‌شود افراد باید در سامانه تصمیم ثبت‌نام کنند تا از طریق بهزیستی ساماندهی شوند.

 

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار