سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی:
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه "کتابخوانی، رفتار فرهنگی است، اما فرهنگ ساز نیست" گفت: نهاد‌ها و دستگاه‌های عریض و طویل فرهنگی باید پاسخگوی وضعیت فرهنگی موجود باشند.  
کد خبر: ۱۰۵۳۰۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰ 27 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه؛ "محمد پورهاشمی" در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه تشکیل شد، با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی در مقوله کتاب و کتابخوانی افزود: نهاد کتابخانه‌ها و مجموعه دستگاه‌های فرهنگی باید متمرکز بر افزایش علاقمندی به کتابخوانی و مطالعه در جامعه باشند.    

وی تصریح کرد: باید راه‌های علاقمندی نسل جدید به کتاب و کتابخوانی را پیدا کرد و مهندسی این اقدام با نهاد کتابخانه‌های عمومی است البته باید از دستگاه‌های متولی فرهنگی در این خصوص تقاضای پاسخ کرد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با انتقاد از عملکرد نهاد‌های متولی فرهنگی اظهار داشت: نهاد‌های عریض و طویل که باید پاسخگوی وضعیت فرهنگی باشند، اما خود را در حاشیه امنیت قرار داده و مدعی هستند و طلب پاسخ از دیگران می‌کنند.

پور هاشمی تاکید کرد: باید به سمتی حرکت کرد که از صرف وقت و انرژی در جلسات و برنامه ریزی، نتیجه ملموس و عینی برداشت شود. همه ما به لحاظ شرعی و قانونی موظفیم که بر نتیجه بخشی اقدامات حساسیت داشته باشیم.

وی با اشاره به عقب افتادگی و عدم تکمیل زیر ساخت‌های حوزه کتابخوانی در استان نیز گفت: باید واقعیات جامعه را پذیرفت. با وضعیت کنونی، فرهنگ جزو اولویت‌های اول نبوده چرا که کشور در جنگ رو در رو با دشمن و ایادی منطقه‌ای اوست با این وجود تلاش‌های شایانی برای پیشبرد عمرانی و نرم افزاری کتابخانه‌ها در استان رقم خورده است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار