مدیرکل دفتر فنی استانداری:
مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه گفت: متاسفانه بافت‌های فرسوده کرمانشاه سال‌هاست در یک رکود و بن بست گرفتار شده و باید با ارائه راهکارها و مشوق های مناسب از این وضعیت رهایی یابند.
کد خبر: ۱۰۵۲۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰ 27 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه محسن ارجمندی در نشست بررسی وضعیت بافت فرسوده کرمانشاه که با حضور مدیران دستگاه های عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: استاندار کرمانشاه در آخرین نشست شورای مسکن استان خواهان بررسی و ارایه مشوق های تازه برای احیای بافت‌های فرسوده استان و به ویژه شهر کرمانشاه و ایجاد یک تحول مثبت در وضعیت نامناسب فعلی شد.

وی افزود: وجود تعداد زیادی واحد مسکونی با متراژ بسیار پایین در بافت‌های فرسوده یکی از موانع رونق ساخت و ساز در این بافت‌ها است که با تشویق مالکین این واحدها برای مشارکت در ساخت پروژهای مسکونی و تجمیع آن ها، می توان به حل این مشکل کمک کرد.

ارجمندی مهیا کردن بسترها برای ورود تشویق سرمایه گذاران را یکی دیگر از راهکارهای اثرگذار دانست و گفت: ترغیب افراد برای سرمایه گذاری در بافت های فرسوده نیازمند ارائه مشوق های مناسب همچون کاهش هزینه انشعابات و ماده صد، افزایش تراکم، ارائه تسهیلات مناسب و ... است که باید از طریق شورای مسکن و کمیسیون ماده ۵ تصویب و ارائه شود‌.

مدیرکل دفتر فنی استانداری خاطرنشان کرد: فراهم شدن بسترها برای رونق ساخت و ساز در بافت های فرسوده به پویایی اقتصادی و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق بسیار کمک می کند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار