تابناک کرمانشاه گزارش می دهد:
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بر خدمت رسانی شایسته به زوار حسینی (ع) تاکید کرد و گفت: تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات حوزه سلامت در بخش‌های گوناگون در بحث بهداشت، درمان و تامین و پشتیبانی دارو در مسیر میزبانی شایسته از زوار حسینی (ع) صورت گیرد.
کد خبر: ۱۰۵۲۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱ 26 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه قباد محمدی در اولین جلسه کمیته بهداشت و درمان اربعین ۱۴۰۱ اظهار کرد: به حول قوه الهی و با مجاهدت و تلاش کادر بهداشت و درمان، واکسیناسیون گسترده کرونا به خوبی انجام شد و در کشور از لحاظ وضعیت شیوع کرونا شرایط مطلوبی داریم و شهرستان‌های استان کرمانشاه نیز در وضعیت آبی قرار داشته و خوشبختانه حدودا یک ماه است میزان مرگ و میر در استان صفر است.

وی افزود: ایثار مدافعان سلامت در مقابله با ویروس کرونا موجب شد تا بعد از دو سال بتوانیم توفیق خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) را از مرز‌های استان داشته باشم.

محمدی تاکید کرد: خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) سعادت و افتخار است و باید با هم افزایی و در هماهنگی کامل درون بخشی و فرابخشی، تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات حوزه سلامت در بخش‌های گوناگون در بحث بهداشت، درمان و تامین و پشتیبانی دارو در مسیر میزبانی شایسته از زوار حسینی (ع) صورت گیرد.

در ادامه این جلسه رفیعی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گفت: وضعیت کرمانشاه بسیار ویژه است و از مسیر‌های متعددی زائرین اربعین از کرمانشاه عبور خواهند کرد و با توجه به گرمای هوا، زوار بیشتر تمایل به تردد از مرز خسروی خواهند داشت که نسبت به دیگر مرز‌ها شرایط بهتری از نظر آب و هوایی دارد و با تجمع زائرین نیازمندی به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی افزایش خواهد یافت.


وی افرود: به صورت مستمر وضعیت امکانات و نیرو‌های خدمت رسان در مسیر تردد زوار اربعین پایش میشود و چالش‌های مرتبط با گرمای هوا از جمله مسائلی است که باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و از نظر ساماندهی نیروی انسانی و همچنین دپوی دارو و سرم‌های درمانی تمهیدات و برنامه‌های لازم با دقت اندیشیده شود.


حجت الاسلام محبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه اظهار کرد: خوشبختانه ویروس منحوس کرونا در حال حاضر به خوبی در کشور مهار شده است و این امر مرهون کار جهادی وزارت بهداشت و پرسنل جهادگر بهداشت و درمان در سراسر کشور می‌باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به کسب افتخار میزبانی زوار حضرت امام حسین علیه السلام در پیاده روی بزرگ اربعین، تمهیدات لازم جهت خدمت به سلامت زوار ارجمند اندیشیده خواهد شد و تمام واحد‌ها و حوزه‌های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با جان و دل آماده ارائه خدمت به زائران و شرکت کنندگان در پیاده روی عظیم اربعین حسینی (ع) خواهند بود.

وی ادامه داد: خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در راهپیمایی پرشکوه اربعین یکی از جلوه‌های زیبای معنوی را نمایان می‌سازد، همچنین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این راهپیمایی باشکوه با تمام توان می‌کوشد خدمات بهداشتی و درمانی مطلوبی را در راستای حفظ سلامت زائران ارائه دهد.

حجت الاسلام محبی در پایان ابراز کرد: با توجه به بازگشایی مرز خسروی، مردم ولایت مدار استان کرمانشاه پذیرای زائران حسینی خواهند بود و همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی با فراهم ساختن زیرساخت‌ها و امکانات لازم در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز در مسیر این راهپیمایی معنوی نقش مهم و محوری در این خصوص خواهند داشت.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار