رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده سازی هزار میلیارد تومان پروژه بهداشتی و درمانی برای طرح در سفر رییس جمهور به استان خبر داد و افزود: البته هنوز نهایی نشده که کدام یک از این پروژه‌ها در این سفر مصوب می‌شود.
کد خبر: ۱۰۵۲۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷ 22 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا دکتر قباد محمدی با اشاره به سفر رییس جمهور به استان در آینده نزدیک، گفت: این سفر فرصت خوبی است که باید از آن برای جبران کمبود‌ها در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان استفاده کنیم.

وی افزود: برای این سفر حدود ۱۵ درخواست مهم آماده کرده ایم که هنوز نهایی نشده اند و تمامی آن‌ها پروژه‌های نیمه تمامی است که استان به شدت به آن‌ها نیاز دارد.

وی افزود: این درخواست‌ها تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های نیمه تمام استان، تکمیل دانشکده‌ها و تکمیل پایگاه‌های فوریت‌ها و مراکز بهداشت و افزایش تخت‌های بیمارستانی را شامل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به برخی از این پروژه ها، از درخواست پیگیری تکمیل بیمارستان رادیوتراپی و شیمی درمانی استان در این سفر خبر داد و افزود: همچنین تکمیل فاز دو بیمارستان سرپل ذهاب با ۸۰ تخت هم از جمله خواسته‌های ما در این سفر است.

محمدی به درخواست تکمیل بیمارستان ۵۴۰ تخخوابی هم در این سفر اشاره کرد و افزود: پیشنهاد کرده ایم که این بیمارستان طی سه سال تکمیل شود.

وی افزود: همچنین تکمیل بیمارستان دالاهو طی دو سال و تکمیل بیمارستان ۶۴ تخخوابی روانسر را هم طی این مدت برای این سفر درخواست کرده ایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پروژه‌های تکمیل اورژانس بیمارستان طالقانی و بیمارستان امام خمینی (ره) و نیز پروژه تکمیل اورژانس بیمارستان اسلام آبادغرب و راه اندازی کلینیک ویژه این بیمارستان را از جمله خواسته‌های مهم دیگر دانشگاه در این سفر عنوان کرد.

محمدی گفت: تکمیل مگا آی سی یو بیمارستان فارابی با ۲۵ تخت و بهسازی دو بخش بیمارستان طالقانی با ۷۰ تخت از دیگر خواسته‌های ما در این سفر است.

وی افزود: همچنین تکمیل پروژه خوابگاه ۴۰۰ نفره دانشگاه را در این سفر درخواست کرده ایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مجموع بیش از هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر درخواست شده است.

محمدی ابراز امیدواری کرد بیشتر این پروژه‌ها در لیست مصوبات سفر قرار گرفته و حوزه بهداشت و درمان بتواند از برکات این سفر بهره‌مند شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار