استاندار کرمانشاه گفت: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن باید حتماً از پیمانکاران، نیروی کار بومی و مصالح تولید استان استفاده شود.
کد خبر: ۱۰۴۵۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰ 18 May 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، بهمن امیری مقدم در نشست شورای عالی مسکن که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد، عنوان کرد: مسکن یکی از نیاز‌های بسیار مهم شهروندان است و طرح نهضت ملی مسکن با هدف تامین این نیاز ضروری، اجرایی شده است.

وی گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کنار ایجاد یک جهش در تولید مسکن و ایجاد اشتغال برای جوانان، شرایط مناسبی را برای خانه دار شدن شهروندان فاقد مسکن فراهم می‌کند.

مقام ارشد استان تأکید کرد: در اجرای این طرح باید حتماً از پیمانکاران، نیروی کار بومی و مصالح تولید استان استفاده شود تا مردم کرمانشاه شاهد ثمرات و برکات این طرح ملی در حوزه تولید و اشتغال هم باشند.

وی با هشدار به مدیرانی که در مسیر طرح نهضت ملی مسکن مانع تراشی می‌کنند، عنوان کرد: مدیرانی که با برنامه‌های دولت همراه نباشند جایی در استان کرمانشاه ندارند و برکنار می‌شوند.

امیری مقدم افزود: باید هر چه زودتر مشکلات و موانع قرار گرفته در مسیر برخی زمین‌هایی که قرار است در اختیار این طرح قرار گیرد، رفع شود.

وی همچنین بر ممنوعیت فروش خانه‌های سازمانی ادارات تاکید کرد و گفت: این تک واحد‌ها باید در قالب طرح نهضت ملی مسکن تبدیل به مجموعه‌های مسکونی شوند تا زمینه صاحب خانه شدن افراد بسیار بیشتری فراهم شود.

مدیر ارشد استان همچنین تاکید کرد: باید در پروژه‌های نهضت ملی مسکن حتما از همان ابتدا نیاز‌های خدماتی، آموزشی و رفاهی دیده شوند و یک مجتمع کامل برای زندگی مناسب به مردم تحویل داده شود.

امیری مقدم در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری باید به دنبال ایجاد یک تحول مثبت در بافت فرسوده باشد، افزود: بافت فرسوده در کرمانشاه کاملا نیازمند نوسازی و بهسازی است و شهرداری باید با فراهم کردن بسترها، زمینه سرمایه گذاری‌های جدید و شکل گیری یک رونق اقتصادی در این بافت‌ها را فراهم کند.

وی عنوان کرد: متاسفانه در مرکز شهر، خانه‌های ویران و دیوار‌های فروریخته‌ای دیده می‌شود که سیمای کرمانشاه را زشت کرده و باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف و ساماندهی شوند تا شهروندان شاهد یک منظره زیبا و خوشایند باشند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار