جزییاتی از آتش‌سوزی‌های فصل بهار کرمانشاه

به گفته فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، دلیل اصلی تمام حریق‌ها در مناطق تحت مدیریت محیط‌زیست، عامل انسانی خصوصا بی‌توجهی طبیعت‌گردان و اختلافات قومی است.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲ 29 June 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، اصغر آغاز با بیان اینکه بهار امسال ۹ فقره آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت محیط‌زیست استان رخ داد، وسعت این آتش‌سوزی‌ها را ۹۵۷ هکتار اعلام کرد که کم سابقه بوده است.

وی از شکسته‌شدن رکورد وسعت آتش‌سوزی‌ها در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان طی حدود ۲۰ سال گذشته خبر داد.

آغاز بیشترین وسعت آتش‌سوزی رخ داده را مربوط به منطقه «بوزین و مره‌خیل» به وسعت حدود ۹۰۰ هکتار اعلام کرد و یادآور شد: مابقی موارد نیز مربوط به قلاجه، منطقه حفاظت شده بیستون و منطقه شکار و تیراندازی ممنوع شیاکوه بوده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از ابتدای تیرماه تاکنون نیز سه مورد حریق در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان رخ داده که وسعت آنها ۱۷۰ هکتار بوده است.

آغاز این آتش‌سوزی‌ها را شامل ۵۰ هکتار در گیلانغرب، ۲۰ هکتار در بیستون و ۱۰۰ هکتار در منطقه کرتویج اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تقریبا دلیل اصلی همه این حریق‌ها عامل انسانی خصوصا بی‌توجهی طبیعت‌گردان و اختلافات قومی بوده، افزود: با توجه به اینکه هنوز چند ماه از فصل گرما باقی مانده احتمال وقوع آتش‌سوزی‌های متعدد و گسترده وجود دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد، اوج آتش‌سوزی‌ها را در مرداد ماه شاهد باشیم.

آغاز از طبیعت‌گردان، کشاورزان و همه مردم خواست با توجه به شراط امسال و پوشش غنی که به دلیل بارش‌های خوب بهاری از آن برخوردار هستیم، مراقبت بیشتری از محیط طبیعی داشته باشند تا جلوی موارد حریق گرفته شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار