شهردار کرمانشاه:

دیپلماسی شهری راهی برای رسیدن به توسعه پایدار در شهرها است

شهردار کرمانشاه با تأکید بر اهمیت دیپلماسی شهری با همکاری وزارت خارجه در راستای حل مشکلات و ارتقاء جایگاه شهری گفت: با دیپلماسی شهری می‌توان به توسعه پایدار در شهرها دست پیدا کرد.
کد خبر: ۱۱۳۸۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰ 18 November 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه، نادر نوروزی صبح امروز (شنبه ٢٧ آبان ماه) در صد و هجدهمین نشست شهرداران کلان شهرها که به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: دیپلماسی شهری به عنوان مکمل دیپلماسی رسمی می‌تواند تأثیرات مثبتی بر جای بگذارد.

وی افزود: این حوزه‌ها همچون حفظ محیط زیست، توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذاری، انتقال فن آوری، توسعه گردشگری و تقویت جایگاه شهرها در شبکه به هم پیوسته جهانی است.

شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه امروزه شهرها با مشکلات مختلفی مواجه هستند، تصریح کرد: مدیران شهری در سراسر دنیا می‌توانند با به اشتراک گذاشتن تجربه‌های موفق خود با یکدیگر به کوتاه شدن مسیر رسیدن به توسعه پایدار کمک کنند.

وی گفت: هر جامعه هویت تاریخی و فرهنگی مختص به خود را دارد که قطعا برای ساکنان دیگر شهرها و کشورها جذابیت دارد بنابراین توجه به این موضوع علاوه بر رونق بخشیدن صنعت توریسم می‌تواند به ایجاد شغل پایدار در شهرها کمک کند.

نوروزی خاطرنشان کرد: امروزه با جهانی شدن و توسعه شبکه‌های ارتباطی، شهرها در فضایی متشکل از جریان‌ها به بازیگران اصلی اقتصاد جهانی تبدیل شدند بنابراین ارتباط کلان شهرها و یا مادر شهرها با یکدیگر امری اجتناب ناپذیر است.

بیان اقدامات برای برگزاری مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، تأکید بر جذب سرمایه گذار برای پیشبرد پروژه‌های شهری، تشکیل کمیسیون دیپلماسی شهری با حضور شهرداران، صدور بیانیه مشترک شهرداران کلانشهرها در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه موضوعات مورد بحث و بررسی در این نشست بود.

احیای ظرفیت‌های سازمان شهرداری‌ها و تشکیل آن زیر نظر رئیس جمهور، تعمیم دستاوردهای سفر شهردار تهران به چین بر سایر کلانشهرها، بازنگری در ساختار شورای عالی استان‌ها و تخصصی‌تر شدن موضوعات مورد بحث در آن و بررسی دامان مؤثر در برنامه هفتم توسعه از دیگر مواردی بود که شهرداران کلان شهرها درباره آن به بحث و گفت وگو پرداختند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار