مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت : این استان با تقدیم ۱۰۱۴ زن شهیده و ۱۸۱۷ بانوی جانباز، رتبه دوم کشور را از نظر تعداد شهدا و جانبازان زن در کشور دارد.
کد خبر: ۱۱۲۸۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳ 25 September 2023

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان خسرو شهیدی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه در طول سال‌های دفاع مقدس قریب ۹۸۰۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده، گفت : استان کرمانشاه از نظر تعداد شهدا رتبه نهم را در بین دیگر استان‌ها به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار‌های موجود بیش از ۱۶ هزار نفر از رزمندگان دیگر استان‌های کشور در طول دوران هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های غرب در استان کرمانشاه به مقام شهادت نائل آمده‌اند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه هشتمین استان کشور از نظر تعداد جانبازان به شمار می‌رود، گفت: این استان در طول سال‌های دفاع مقدس ۲۲ هزار و ۸۴۵ جانباز تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

 شهیدی با بیان اینکه استان کرمانشاه دومین استان کشور از حیث تعداد شهدا و جانبازان زن به شمار می‌رود، گفت: استان کرمانشاه در طول دوران دفاع مقدس با تقدیم ۱۰۱۴ زن شهیده و ۱۸۱۷ بانوی جانباز پرونده درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته گرامیداشت دفاع مقدس در استان، گفت: برنامه‌های زیادی برای گرامیداشت این هفته در استان تدارک دیده شده و تلاش خواهیم کرد با برگزاری این برنامه‌ها در جهت پاسداشت ایثارگری شهدا و رزمندگان تلاش کرده، به امید اینکه از این طریق گام‌های مهمی در جهت نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت برداشته شود.

شهیدی با بیان اینکه به مناسبت هفته دفاع مقدس تعویض پرچم مزار تمامی شهدای استان در برنامه قرار دارد، گفت: بخشی از کار انجام شده و مابقی نیز در دست انجام است.

 شهیدی سپس با بیان اینکه هم اکنون در استان کرمانشاه ۶۱ پیام آور ایثار آموزش‌دیده داریم، گفت: این پیام آوران ایثار در طول هفته دفاع مقدس و با توجه به اعلام نیاز دستگاه‌های مختلف و نیز مدارس و دانشگاه‌ها به خاطره گویی و تبیین دوران دفاع مقدس خواهند پرداخت.

 وی اشاره‌ای هم به اجرای طرح"سپاس" به منظور پاسداشت خانواده‌های شهدا و ایثارگران داشت و با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ هزار و ۲۰۰ دیدار در قالب طرح "سپاس" از خانواده‌های شهدا و ایثارگر استان به ثبت رسیده، گفت: بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده برای استان این دیدار‌ها باید تا پایان سال به ۲۸ هزار دیدار برسد.

شهیدی یادآور شد: سال گذشته بیش از تعهد ابلاغ شده به استان برای اجرای طرح"سپاس"، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران در استان به ثبت رسید .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار