مدیرکل فرودگاه استان کرمانشاه:
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته ۴۴ پرواز فوق‌العاده نوروزی از تاریخ ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ در این فرودگاه برقرار شده است.
کد خبر: ۱۰۹۶۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲ 15 March 2023

به گزارش تابناک کرمانشاه «مجتبی بیاتی» افزود: این پروازها در مسیرهای مشهد مقدس، کیش و شیراز برقرار شده که با توجه به نشست‌های هماهنگی متعدد با مسوولین فرودگاهی امیدواریم خدمتگزاران خوبی برای مسافرین نوروزی باشیم.

وی اظهار داشت: این پروازها توسط شرکت‌های هواپمایی وارش، پارس ایر، زاگرس و آساجت صورت خواهد پذیرفت.

فرودگاه کرمانشاه ابتدا در محله مرادآباد که باندی خاکی داشت تعریف شده بود و در سال ۱۳۵۰ در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار و با ارتفاع یک هزار و ۳۲۲ متر از سطح دریا در فاصله ۹ کیلومتر از میدان اصلی شهر (میدان آزادی) در شمال شرقی شهر کرمانشاه احداث شد.

در سال ۱۳۷۴ با خرید قسمتی دیگر از اراضی موردنیاز، مساحت فرودگاه به ۲۳۷ هکتار افزایش یافت و مطالعات لازم برای نیاز منطقه و لزوم افزایش و بهبود عوامل پروازی برای استفاده از هواپیماهای بدنه متوسط تا ایرباس از قبیل تأسیسات جانبی، ساختمان آتش نشانی و ایمنی زمینی، مدیریت اداری، پایانه مسافربری، پاویون، ساختمان امور فنی، سپاه، پلیس و تعدادی خانه های سازمانی توسعه و تکمیل شده است.

این فرودگاه قبل از انقلاب تنها دارای یک پایانه کوچک مسافری بدون تفکیک پروازهای ورودی و خروجی بود و در بخش پروازی نیز این فرودگاه به عنوان فرودگاه مرکزی فرودگاه های غرب کشور نقش بسزایی در جابجایی مسافرین استان های غربی را دارد و با انجام بیش از ۱۲۰ پرواز برنامه ای هفتگی به ۹ مقصد داخلی است که نقش تاثیرگذار و بی بدیلی در توسعه استان ایفا می‌کند.

این در حالی است که در سال های قبل از انقلاب تعداد پروازهای هفتگی این فرودگاه به عدد ۶ و تنها در مسیر تهران بوده است و تنها یک شرکت هواپیمایی در قبل از انقلاب در فرودگاه فعال بوده است که این عدد هم اکنون به عدد ۱۱ رسیده است.

همچنین این فرودگاه در سال های قبل از انقلاب دارای یک باند بوده است که اکنون دارای یک باند با تاکسی وی موازی و تطویل ۴۰۰ متری در طول سالیان انقلاب شکوهمند اسلامی بوده است.

در حوزه ناوبری نیز از این فرودگاه دارای تجهیزات ناوبری ابتدایی و عملیات پروازی از طلوع تا غروب بوده است این در حالی است که این فرودگاه هم اکنون با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات ناوبری و دارا بودن سیستم ils (آی ال اس) به صورت ۲۴ ساعته آماده سرویس رسانی می باشد.

در بخش ایمنی و آتش نشانی نیز در سال های قبل از انقلاب خودروها و تجهیزات که در این ایستگاه حضور داشتند کاملا غیرتخصصی بوده اند که اکنون به جرات می توان گفت این فرودگاه در حوزه ایمنی و آتش نشانی به روزترین تجهیزات دنیا را در اختیار دارد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار