رئیس دفتر شورای نگهبان کرمانشاه:

نظام جمهوری اسلامی ایران تنها نظام مردم سالار جهان است

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران تنها نظام مردم سالار جهان است.
کد خبر: ۱۱۷۴۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۶ 05 July 2024

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه، محسن مفید عصر امروز جمعه (۱۵ تیرماه) در ستاد انتخابات استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم سالارترین نظام سیاسی در جهان است.

وی افزود: کمتر از نیم قرن از عمر بابرکت نظام اسلامی گذشته و حدود ۴۰ انتخابات سراسری بدون احتساب انتخابات مرحله دوم برگزار شده است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه تصریح کرد: رکورددار برگزار انتخابات بین نظامات سیاسی بدون شک نظام جمهوری اسلامی است و از نظر میزان مشارکت نیز رکوردداری از آن نظام جمهوری اسلامی است و در هیچکدام از نظامات سیاسی که انتخابات آزاد است این میزان مشارکت مشاهده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در هیچ کجای عالم نمی‌توانید با این حقیقت مواجه شوید که در فاصله زمانی چند ماهه شاهد برگزاری پنج انتخابات سراسری باشید و در هیچ کجای عالم نمی بینید در یک نظام سیاسی در این فاصله زمانی کوتاه بر احتساب مرحله دوم پنج انتخابات برگزار شود.

مفید افزود: در چندین سال گذشته به دلایلی با کسری بودجه در کشور مواجه هستیم و نظامی با این شرایط در قبال انتخابات و حق مردم برای تعیین سرنوشت باید هزینه‌های سنگین را متقبل شود و یک قدم از تحقق اراده مردم در اداره کشور کوتاه نمی‌آید.

وی خاطرنشان کرد: ما به هر دلیلی در چند انتخابات اخیر با درصدی از کاهش مشارکت از جانب مردم مواجه شدیم که صاحب نظران باید دلیل آن را بررسی کنند.

وی ادامه داد: اما ضد انقلاب و معاندان و افرادی که می‌خواهند چهره نظام اسلامی را به وضوح ببینند بدانند نظام جمهوری اسلامی ایران در بین تمام نظام‌های سیاسی دموکرات ترین نظام است و با وجود هر تنگنایی حاضر نیست از رای و خواست ‌ تحقق اراده مردم یک بدم عقب بنشیند.

مفید تشریح کرد: لذا در چهار ماه پنج انتخابات را پشت سر گذاشت و این نهایت مباهات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه گفت: آنچه که باید برای برگزاری انتخابات در مرحله اول از اقدامات مختلف در حوزه های مختلف باید انجام می‌شد برای مرحله دوم نیز باید انجام می‌شد و تلاش شد مقدمات را آماده کنیم و در حوزه هماهنگی با عوامل برگزاری انتخابات و هماهنگی درون سازمانی شورای نگهبان و عوامل نظارتی این آمادگی با سرعت بالا فراهم شد.

وی اضافه کرد: امروز با همان استعداد مرحله اول انتخابات پنج هزار و ۴۰۷ نفر نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند ‌، گزارشات بسیار خوبی را از حضور مردد شاهد هستیم که درصد مشارکت را بالاتر از درمان نهیت نیز ببینیم و این معین مباهات و حق مردم است.

وی در پایان گفت: نماینده کاندیداها برای رصد در شعب اخذ رأی حضور دارند  و تاکنون شاهد تخلف قابل توجهی نبودیم.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار