مشترکان در ساعات اوج مصرف از وسایل برقی استفاده نکنند

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در راستای سیاست کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق از مشترکان خواست در ساعات اوج مصرف روزانه بین ساعت ۱۲ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ از وسایل برقی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی، جارو برقی، اتو و دیگر وسایل استفاده نکنند و آن را به زمان غیر از این ساعت موکول نمایند.
کد خبر: ۱۱۷۳۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۳ 27 June 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا، افشین محلوجی روز پنجشنبه تاکید کرد: در صورت مدیریت مصرف هر خانواده به میزان ۱۵ درصد، تابستان امسال را بدون مشکل در تأمین برق و خاموشی سپری خواهیم کرد.

وی در ادامه راهکارهای تحقق ۱۵ درصد صرفه جویی به خانوارها توصیه کرد استفاده از وسایل برقی پر مصرف به ساعات غیر پیک یعنی بعد از ساعت ۲۲ تا قبل از ۱۰ صبح ) موکول کنند، دمای کولرگازی روی دمای آسایش ۲۴ درجه تنظیم نمایند و همچنین برای کولرهای آبی نصب سایه بان، عایق کاری کانال کولر و تعویض پوشال را فراموش نکنند و از دور کُند آن استفاده کنند.

او همچنین از مشترکان خواست برای روشنایی از لامپ های کم مصرف پربازده استفاده کنند و در جاهایی که واقعا لازم نیست لامپ را روشن نگذارند.

برای عبور از پیک تابستان امسال ۱۸۰ اقدام در نظر گرفته شده است

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به ۱۸۰ اقدام وزرات نیرو برای عبور از پیک مصرف تابستان امسال اشاره کرد و گفت: از اردیبهشت ماه امسال پویش با انرژی (۲۱*۱۵) در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور با مشارکت دانش آموزان، آموزگاران، بانوان، صنوف تجاری و اقشار مختلف جامعه همگام با هدف کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق بخش های تجاری و خانگی آغاز شده است.

محلوجی به جوایز ارزنده ای خودرو، وسایل خانگی، الکترونیکی و نقدی فراوان برای خانوارهایی که برق را بهینه مصرف کنند اشاره کرد و افزود: در این راستا هر چقدر مردم استان در تشویق هم استانی های خود به مشارکت در پویش “با انرژی” موفق تر باشند سهم بیشتری از جوایز را دریافت خواهند کرد.

وی در ادامه به نقش در نظر گرفته شده برای دانش آموزان در این طرح توضیح داد: با توجه به آغاز تعطیلی مدارس، دانش آموزان از طریق سامانه شاد می‌توانند در پویش همیار انرژی شرکت کرده و به والدین خود در تحقق اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف کمک کنند و در پایان هر ماه و تابستان به دانش آموزانی که موفق به کاهش مصرف ۱۵ درصدی شده باشند به قید قرعه جوایزی از جمله تبلت و کنسول بازی، اینترنت رایگان و هزاران جوایز متنوعی اهدا خواهد شد و به مدارس برتر و مدیران آنها نیز جوایزی از قبیل کمک هزینه خرید لوازم خانگی اهدا می‌شود.

محلوجی در پایان راه های ارتباطی با پویش “با انرژی” گرفتن کد دستوری #۱۵۲۱* یا نصب اپلیکیشن با انرژی از آدرس www.ba-energy.ir و یا ارتباط با مرکز تماس ۰۹۱۲۹۹۹۷۵ اعلام کرد.

به گزارش ایرنا؛ استان کرمانشاه با داشتن ۲۵ هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق؛ ۷۸۵ هزار مشترک برق دارد که ۸۳ درصد از آنها، یعنی ۶۵۲ هزار مشترک خانگی هستند.

این استان با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار