هشدار آبگرفتگی معابر برای روزهای پایان هفته کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازایسنا،علی محمد زورآوند، از ورود سامانه ناپایدار به جو استان از اواخر وقت امروز (18 فروردین) خبر داد و گفت: اگرچه ناپایداری‌ها از اواخر امروز آغاز خواهد شد، اما شدت بارش را از اواخر روز چهارشنبه (20 فروردین)و خصوصا در روز پنجشنبه تا صبح جمعه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها مربوط به منطقه اورامانات و همچنین شهرستان‌های شرقی استان از جمله کنگاور، صحنه و هرسین است.

به گفته معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه، حداکثر بارش در مناطقی که پیک بارندگی را داریم ممکن است به 30 تا 60 میلی‌متر هم برسد.

زورآوند از احتمال آبگرفتگی معابر، وقوع رواناب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها خبر داد و اظهار کرد: احتمال رعد و برق و بارش تگرگ نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه ورود این سامانه باعث تعدیل دمای هوا خواهد شد، گفت: با فعالیت این موج ناپایدار، کاهش دمای روزانه و افزایش دمای شبانه را داریم.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه به زودی "هشدار زرد" ورود این سامانه به استان منتشر می‌شود، تاکید کرد: روند اطلاع رسانی هواشناسی از صدور اطلاعیه و اخطاریه به صدور هشدار تغییر کرده و هشدار بسته به وضعیت بارندگی به سه شکل زرد، نارنجی و قرمز خواهد بود.

زورآوند اضافه کرد: هشدار زرد برای آگاهی دادن به مردم و مسئولین، هشدار نارنجی برای پیشگیری و آماده‌باش و هشدار قرمز برای انجام اقدامات لازم خصوصا لایروبی رودخانه‌ها و کانال‌ها است.