کرمانشاه ۶۵۰ هزار جوان دارد

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،محمدحسین زاده به مناسبت هفته جوان، اظهار کرد: طبق آمار سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد کل جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال در استان کرمانشاه ۵۰۳ هزار جوان بود که باتوجه به افزایش سن جوانی به ۱۸ تا ۳۵ سال، برآورد می‌شود در حال حاضر بیش از ۶۵۰ هزار جوان در استان داشته باشیم.

سرپرست معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در ادامه اشتغال و ازدواج را یکی از مهمترین چالش های پیش روی جوانان کرمانشاهی دانست و اظهار کرد: در بحث ایجاد اشتغال برای جوانان طی یکی دو سال اخیر از سوی مسئولین استان تلاش خوبی صورت گرفته، اما برای هدف دهی به این تلاش ها طبق دستور استاندار کرمانشاه بدنبال تدوین سند اشتغال جوانان استان هستیم.

وی تصریح کرد: این سند در واقع سیاستگذاری برای موضوع اشتغال جوانان استان برای یک دوره سه ساله است که در معاونت جوانان استان درحال تدوین است.

حسین زاده در ادامه به مشکل ازدواج جوانان کرمانشاهی هم اشاره کرد و گفت: برای رفع برخی موانع پیش پای ازدواج جوانان مانند پرداخت تسهیلات با بانک‌ها تعامل خوبی داریم و خوشبختانه طی سال گذشته به بیش از 95 درصد جوانانی که درخواست وام ازدواج داشتند، تسهیلات پرداخت شد.

وی تاکید کرد: البته برای اینکه جوانان ما ازدواج آگاهانه ای داشته باشند، کارگاه های پیش از ازدواج را برای آنها برگزار می‌کنیم که در این راستا سال گذشته 255 کارگاه را برای 3780 جوان در آستانه ازدواج استان برگزار کردیم.

سرپرست معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه راه اندازی شش مرکز مشاوره ازدواج طی سال گذشته را از دیگر اقدامات این معاونت برای کمک به ازدواج آگاهانه جوانان اعلام کرد و گفت: راه اندازی مجمع خیرین برای کمک به جوانانی که بضاعت مالی چندانی ندارند و تولید موشن گرافی و کلیپ هایی درباره ازدواج را نیز در یکسال اخیر انجام دادیم.