برنامه عملیاتی "جهش تولید" کرمانشاه نهایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،حبیب الله وفایی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال "جهش تولید" از سوی مقام معظم رهبری، گفت: این نامگذاری قطعا محور حرکت ما در سال جاری خواهد بود و هم اکنون منتظر ابلاغ چارچوب برنامه ملی جهش تولید هستیم که به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر نیز دست به کار شده و در حال تدوین برنامه عملیاتی جهش تولید در استان هستیم که بر اساس چارچوب ابلاغی و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی استان خواهد بود.

وفایی با اشاره به نهایی شدن این برنامه ظرف دو هفته آتی، گفت: این برنامه در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه می‌شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه با بیان اینکه کانون توجه در این برنامه استفاده از ظرفیت صنایع، معادن و بخش های کشاورزی و گردشگری راکد استان است، گفت: تلاش ما این است که حوزه های اقتصادی راکد استان به چرخه تولید بازگردند.

وی افزود: در این برنامه تمرکز بر این خواهد بود که مشکل واحدهای راکد اقتصادی مرتفع شود به اینصورت که اگر واحدی مشکل اعتباری دارد پیگیری جذب اعتبارات باشیم یا اگر مشکل حقوقی و قانونی دارد از طریق ظرفیت نمایندگان و یا سایر مسئولان مرتبط اقدام کنیم.

وفایی از "بهره وری" واحدهای تولیدی به عنوان ظرفیت مغفول مانده در استان یاد کرد وافزود: امسال تاکید جدی در بحث بهره وری واحدهای اقتصادی خواهیم داشت و محور برنامه عملیاتی جهش تولید هم همین بهره وری خواهد بود.

این مسئول با اشاره به ظرفیت بازار داخلی کشور در بحث ایجاد جهش تولید گفت: همانطور که مقام معظم رهبری هم اشاره داشتند بازار داخلی ظرفیت بزرگی است که از آن غافل شدیم و امسال هم با تکیه به این ظرفیت در حوزه جهش تولید حرکت خواهیم کرد و بحث های صادرات و ... در مراحل بعدی خواهند بود.