کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:
کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال حدود شش هزار تن عسل در استان تولید شود.
کد خبر: ۹۹۷۳۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹ 29 September 2021

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،سرگل رضایی تعداد کلنی‌های زنبور عسل استان کرمانشاه را بیش از ۴۴۳ هزار کلنی اعلام کرد و گفت: پیش بینی می‌شد امسال میزان تولید عسل در استان به حدود شش هزار تن برسد، اما به دلیل خشکسالی حادث شده و مشکلات مرتبط با آبرسانی به کندو‌ها ممکن است این هدفگذاری به طور کامل محقق نشود.

رضایی اضافه کرد: سال گذشته ۵۷۲۰ تن عسل در استان کرمانشاه تولید شد.

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: شهرستان‌های صحنه و کنگاور قطب‌های تولید عسل در استان کرمانشاه هستند، هرچند در همه شهرستان‌ها تولید عسل داریم.

رضایی اشاره‌ای هم به مرغوبیت بالای عسل تولیدی در استان کرمانشاه به دلیل برخورداری استان از باغات میوه فراوان داشت و گفت: عسل تولیدی در استان جزو عسل‌های مرغوب به شمار می‌رود.

وی در ادامه با اشاره به لغو عملیات سرشماری زنبورستان‌های استان در سال جاری به منظـور جلـوگیری از شیوع بیماری کرونا برای دومین سال متوالی، گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از وقوع مخاطرات احتمالی ناشی از تردد عوامل سرشماری در زنبورستان‌ها، عملیات سرشماری زنبورستان‌ها مهرماه امسال هم مثل سال گذشته انجام نمی‌شود.

رضایی یادآور شد: سنوات گذشته در مهر ماه کار سرشماری زنبورستان‌ها در استان به مدت دو هفته همزمان با سراسر کشور انجام می‌شد، اما امسال و سال گذشته سرشماری زنبورستان‌ها بدون حضور ناظران و با اعلام خود زنبورداران انجام شد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار