دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، از برخورد قانونی با واحدهای صنفی تخطی کننده از دستورالعمل‌های کرونایی خبر داد و گفت: ضروری است به منظور جلوگیری از شیوع گسترده‌تر بیماری دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد کرونا را جدی‌تر مورد توجه قرار دهیم.
کد خبر: ۹۵۳۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲ 08 April 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازفارس، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به تشدید شیوع بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: در شرایط کنونی که وضعیت اکثر شهرستان‌ها در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد، ضروری است به منظور جلوگیری از شیوع گسترده‌تر بیماری دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد کرونا را جدی‌تر مورد توجه قرار دهیم.

وی با تاکید براینکه دستگاه قضایی استان حمایت کاملی از دستورالعمل‌های ستاد کرونای استان دارد، اعلام کرد: در این راستا، غیر از مشاغل ضروری گروه یک که می‌توانند در شرایط قرمز کرونایی هم به فعالیت خود ادامه دهند؛ فعالیت سایر صنوف مجاز نیست.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: بنابراین دستگاه قضایی استان به منظور اجرایی شدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع گسترده‌تر بیماری با همکاری نمایندگان دستگاه‌های متولی نظارت‌های دقیقی بر فعالیت صنوف در پیک چهارم بیماری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: درصورتی که در این ایام واحد صنفی مجاز به فعالیت نباشد، اما همچنان به کار خود ادامه دهد به عنوان تخطی از رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا شناخته می‌شود و با آن واحد صنفی برخورد انجام می‌شود.

کرمی اضافه کرد: همچنین باتوجه به اینکه تخلف واحدهای صنفی ناشی از کوتاهی در انجام نظارت‌ها توسط صنفی است که در زیرمجموعه آن قرار دارند، برای همین با آن صنف مربوط هم برخورد صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: در این ایام علاوه بر برخورد با واحدهای صنفی متخلف، طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با افرادی هم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و سلامت مردم را خطر بیندازند، برخورد خواهیم کرد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار