دادستان کرمانشاه:
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به تشدید شیوع بیماری کرونا در استان بر لزوم رعایت دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان از سوی اصناف تاکید کرد و گفت: با اصنافی که از اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا تخطی کنند برخورد قانونی می‌شود.
کد خبر: ۹۵۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳ 08 April 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه شهرام کرمی در خصوص تشدید شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه اظهار داشت: در شرایط کنونی که وضعیت اکثر شهرستان‌ها در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد، ضروری است به منظور جلوگیری از شیوع گسترده‌تر بیماری دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد کرونا را جدی‌تر مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: دستگاه قضایی استان حمایت کاملی از دستورالعمل‌های ستاد کرونا دارد، در این راستا، غیر از مشاغل ضروری گروه یک که می‌توانند در شرایط قرمز کرونایی هم به فعالیت خود ادامه دهند؛ فعالیت سایر صنوف مجاز نیست.

دادستان کرمانشاه خاطر نشان کرد: بنابراین دستگاه قضایی استان به منظور اجرایی شدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع گسترده‌تر بیماری با همکاری نمایندگان دستگاه‌های متولی نظارت‌های دقیقی بر فعالیت صنوف در پیک چهارم بیماری خواهد داشت.

این مسئول ادامه داد: در صورتی که در این ایام واحد صنفی مجاز به فعالیت نباشد، اما همچنان به کار خود ادامه دهد به عنوان تخطی از رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا شناخته می‌شود و با آن واحد صنفی برخورد انجام می‌شود. همچنین باتوجه به اینکه تخلف واحد‌های صنفی ناشی از کوتاهی در انجام نظارت‌ها توسط صنفی است که در زیر مجموعه آن قرار دارند، برای همین با آن صنف مربوط هم برخورد صورت می‌گیرد.

کرمی تاکید کرد: در این ایام علاوه بر برخورد با واحد‌های صنفی متخلف، طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با افرادی هم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و سلامت مردم را خطر بیندازند، برخورد خواهیم کرد. ۹ شهرستان استان کرمانشاه قرمز است.

 

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار