مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه گفت: تصمیمات ستاد کرونا برای برگزاری مراسمات معنوی دوگانه‌ است.
کد خبر: ۹۵۳۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹ 06 April 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازمهر،حجت الاسلام یوسف احمدی  اظهار کرد: ماه رمضان، ماه عبادت و بندگی خداوند با استفاده از دعا و نیایش و استغفار است و فرصتی است که انسان‌ها با انس با قرآن، بیشتر به خداوند متعال نزدیک شده و ارتباط معنوی خود را با خداوند مستحکم‌تر کنند.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان فرصتی برای پاکسازی انسان از گناهان است، افزود: بزرگان دین ما در ماه رمضان برنامه ویژه ای برای عبادت داشته‌اند و بسیاری از کارهای روزمره خود را تعطیل می‌کردند و امام خمینی (ره) در ماه رمضان روزانه بیشتر از ۱۰ جز قرآن را قرائت می کرده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به صحبت‌هایی مبنی بر تعطیلی مساجد و محافل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان با توجه به شرایط کرونایی کشور، تصریح کرد: تصمیمات ستاد ملی کرونا دوگانه است و تجربه برگزاری مراسم در ایام محرم، صفر، فاطمیه و ماه رمضان سال گذشته نشان می‌دهد که می‌توان با برنامه ریزی درست و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی مراسمات مذهبی را به خوبی برگزار کرد.

احمدی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب قبل از تعطیلات اعلام کردند که تابع تصمیمات کارشناسی شده مسئولان هستند و امسال همانند سال گذشته به سفر نخواهند رفت اما در تعطیلات نوروزی با تصمیم ستاد ملی کرونا مسافرت‌ها به سراسر کشور و حتی سفر به کشورهایی با شرایط قرمز کرونایی مانند ترکیه آزاد اعلام شد در حالی که سفر به عراق و عتبات عالیات ممنوع است.

وی با اشاره به همکاری هیئت مذهبی در ایام کرونا بیان کرد: در سال گذشته، سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی مساجد و هیئت‌های مذهبی و با استفاده از نظر کارشناسان دینی توانست مراسمات مذهبی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کند زیرا هیئت‌های مذهبی در ایام کرونا با حضور در بیمارستان‌ها و کمک به کادر درمان، تولید ماسک‌های بهداشتی و کمک‌های مومنانه نقش مهمی را در مبارزه با کرونا ایفا کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: برنامه‌های قرآنی و دعا و نیایش با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در مساجد استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار