مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از حضوری شدن آموزش کلاس‌اولی‌ها در صورت تصویب ستاد کرونای استان و رضایت والدین خبر داد.
کد خبر: ۹۲۹۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵ 05 January 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،مجید یزدان‌پناه ، با اشاره به مطرح کردن درخواست حضوری کردن آموزش کلاس‌اولی‌ها با رضایت خانواده‌ها در ستاد کرونای استان، گفت: برای جلوگیری از اختلال در روند آموزش دانش‌آموزان کلاس‌اولی درخواست حضوری کردن آموزش این دانش ‌آموزان را به صورت محدود و گروهی و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به خواست برخی خانواده‌ها مبنی بر حضوری کردن آموزش‌ها برای کلاس اولی‌ها، گفت: البته اگر خانواده‌ای تشخیص دهد که آموزش حضوری فرزندش در مدرسه می تواند او را در معرض خطر قرار دهد، اصراری به حضور دانش‌آموز در مدرسه نیست و او می تواند فرآیند تحصیل خود را از طریق شبکه شاد، تلویزیون و دیگر روش های غیرحضوری ادامه دهد.

وی اضافه کرد: به زودی در کشور و در ستاد ملی کرونا هم تصمیم نهایی در مورد نحوه آموزش کلاس‌اولی‌ها گرفته خواهد شد.

وی سپس با اشاره به سختی‌های آموزش غیرحضوری برای کلاس اولی‌ها، تاکید کرد: شاید فرآیند آموزش دانش‌آموزان در بستر فضای مجازی در پایه‌های بالا امکان‌پذیر باشد که البته آن هم مشکلات خاص خود را دارد، اما واقعا آموزش دانش‌آموزان کلاس اولی جز با شیوه حضوری امکانپذیر نیست.

یزدان‌پناه با بیان اینکه هیچ چیز جای آموزش حضوری را برای کلاس اولی‌ها نمی گیرد، تاکید کرد: دانش آموز کلاس اولی که هنوز الفبا را نمی‌داند و خواندن و نوشتن بلد نیست، آموزش او با شبکه شاد، تلویزیون و خودآموزها چندان کاربردی نخواهد بود.

وی ادامه داد: امسال حدود 32 هزار کلاس اولی در استان کرمانشاه در حال تحصیل هستند که از ابتدای سال تحصیلی تاکنون فرآیند آموزش آنها همچون سایر دانش‌آموزان به دلیل تصمیمات ستاد کرونا غیرحضوری بوده است.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار