ماشاالله پروین در گفتگو با تابناک:
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت:هم اکنون در استان سرانه فضای ورزشی برای هر دانش‌آموز ۳۲ سانتیمتر مربع است که این آمار اندکی از میانگین کشوری آن که ۳۴ سانتیمتر به ازای هر دانش‌آموز است، کمتر است.
کد خبر: ۹۱۱۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵ 22 October 2020

سرانه فضای ورزشی در کرمانشاه برای هر دانش‌آموز ۳۲ سانتیمتر مربع است

ماشاالله پروین در گفتگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه اظهار کرد: سه سالن ورزشی در سطح مدارس نواحی سه‌گانه شهر با اعتبار دو میلیارد ریال از محل اعتبارت وزارتخانه به امکانات ورزشی تجهیز و به عنوان کلاس درس تربیت‌بدنی مورد استفاده قرارمی گیرند به بهره برداری رسید.

وی افزود: مدیران مدارسی که از این سالن های ورزشی برخوردارند، می‌توانند با برنامه‌ریزی برای اجاره دادن این سالن‌ها در ساعاتی غیر از ساعات حضور دانش‌آموزان در مدرسه، برای مدرسه درآمدزایی هم ایجاد کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان افزود:ماه آینده با افتتاح حداقل ۱۰کلاس درس تربیت بدنی سرانه فضای ورزشی مدارس استان به بالاتر از میانگین کشوری خواهد رسید.

وی در پایان گفت: یکی از سیاست‌های وزارتخانه افزایش سرانه ورزشی مدارس است، و برای تحقق این هدف تغییر کاربری سالن‌های کم‌استفاده یا بدون‌استفاده مدارس در برنامه قرار گرفته است. ضمنا توسعه سالن های ورزشی با اولویت مدارس دخترانه ابتدایی در برنامه استان است.

 

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین