سرپرست تالار بورس منطقه‌ای کرمانشاه با اعلام اینکه داشتن کُد بورسی برای فروش سهام عدالت به روش غیرمستقیم الزامی است، گفت: افرادی که مدیریت سهام عدالت خود را به روش غیرمستقیم انتخاب کرده‌اند می‌توانند در چهار مرحله نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام عدالت خود اقدام کنند.
کد خبر: ۹۱۰۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵ 20 October 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازایرنا،دکتر «محمد بهمن» افزود: سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه با نماد «وسکرشا» از ۱۲ مهرماه ۹۹ در بازار دوم بورس قابل معامله شده است.

او با تشریح چهار مرحله برای فروش سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم انتخاب کرده‌اند پرداخت و گفت: در مرحله اول با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا نرم‌افزارهای موجود نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت اقدام نمایند که بعد از احراز هویت کُد بورسی از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای این افراد ارسال می‌گردد.

وی افزود: در مرحله دوم افراد با مراجعه به یکی از شعب یا دفاتر کارگزاری موجود در استان نسبت به دریافت پنل معاملاتی اقدام نمایند.

او با بیان اینکه در مرحله سوم باید نسبت به تغییر ناظر اقدام گردد، توضیح داد که در مرحله پایانی وارد کردن دستور فروش براساس قیمت قابل معامله در روز است.

سرپرست تالار بورس منطقه‌ای کرمانشاه در ادامه گفت: در صورتی سهامداران پس از انجام مراحل ذکر شده می‌توانند سهام خود را به فروش رسانند که خریدار برای سهام این افراد وجود داشته باشد.

بهمن، ارزش امروز هر سهم از سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه را هزار و ۲۴۰ ریال اعلام کرد و افزود: به هر فرد مشمول سهام عدالتی ۵۰۰ هزار تومانی که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده است حدودا ۱۲۵هزار سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه تعلق گرفته است.

وی تصریح کرد: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند مجموع سهام ۳۶ شرکت دولتی حاضر در بازار سرمایه در پرتفویشان ثبت شده اما برای افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند فقط سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی که در آن سکونت دارند به ثبت رسیده است.

۶۰۰ هزار نفر در استان کُد بورسی دارند

براساس اعلام مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه اکنون ۶۰۰ هزار نفر در استان کُد بورسی دارند که ۷۰ هزار نفر آنها سهام عدالت به روش غیر مستقیم انتخاب کرده‌اند.

«امیرحمزه حیدریان» همچنین تعداد سهامداران عدالت در استان کرمانشاه را که روش مستقیم برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند ۷۶۰ هزار نفر اعلام کرد.

نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه (وسکرشا) برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌ها در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، به عنوان پانصد و هفتاد و یکمین شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران گروه سرمایه‌گذاری‌ها و بخش سایر واسطه‌گری‌های مالی در نماد وسکرشا آماده انجام معامله خواهد بود.

لازم به ذکر است سرمایه شرکت مذکور ۸۵هزار و ۶۸۹میلیارد ریال است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین