رییس جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: عملیات کشت مکانیزه محصول چغندرقند در سطح ۷۰ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
کد خبر: ۹۰۸۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷ 11 October 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه و به نقل از ایرنا،«اردشیر نورمحمدی» افزود: پیش‌بینی می‌شود که از هر هکتار سطح زیر کشت، ۵۰ تن محصول چغندر قند برداشت شود.

وی اظهار داشت: کشت چغندر قند امسال به صورت مکانیزه است و خرید محصول نیز به صورت تضمینی توسط کارخانه‌های قند قزوین و بیستون انجام می‌شود.

رییس جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: تمام عملیات کاشت و برداشت محصول به صورت مکانیزه است و در مجموع چهار هزار تن محصول از سطح شهرستان برداشت می‌شود.

نورمحمدی اضافه کرد: همچنین عملیات کشت کلزا نیز در سطح ۷۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان از هفته آینده شروع می‌شود که کشت کلزا نیز به صورت تضمینی انجام شده و تعاون روستایی خرید را از کشاورزان کلزاکار انجام می‌دهد.

او از مزایای کشت چغندرقند را رعایت تناوب زراعی، خارج شدن از وضعیت زراعت متناوب و حفظ حاصلخیزی خاک عنوان کرد و گفت: کشت پاییزه چغندرقند نسبت به کشت بهاره مزایای فراوانی دارد که با توجه به بهینه‌سازی مصرف آب در این نوع کشت ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

وی اظهار کرد: به لحاظ بالا بودن وضعیت تناوبی کشت چغندر قند در افزایش باردهی دیگر محصولات زراعی مانند گندم، جو و ذرت بسیار موثر است.

شهرستان قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، ۳۱ هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار