معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: شهرداری کرمانشاه باید از خدمات‌دهی به شهروندان فاقد ماسک در حمل و نقل عمومی جلوگیری کند.
کد خبر: ۹۰۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵ 28 September 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازایرنا،مهرداد سالاری  افزود: طبق مصوبات ستاد کرونا، تیم های بازرسی شهرداری باید از خدمات دهی به شهروندان فاقد ماسک به خصوص در داخل اتوبوس های شهری جلوگیری کنند.

وی، وظیفه شهرداری در کنترل حمل و نقل عمومی، آرامستان ها، بوستان ها و تجمع دست فروشان را گسترده دانست و گفت: باید بر رعایت فاصله مناسب دستفروشان و استفاده از ماسک نظارت شود.

او افزود: آرامستان ها و بوستان ها نیز محل تجمع افراد است که باید کنترل شود.

سالاری در خصوص پاسخگویی شهرداری نیز گفت: درست است که حکم مسوولیت شهردار توسط وزیر کشور صادر می شود اما طبق قانون وظیفه نظارت بر شهرداری با شوراری شهر است.

او در خصوص پاسخگو بودن خود شورای شهر نیز بیان داشت: قانون هیأت حل اختلاف را برای بررسی وظایف شوراها در صورت قصور از انجام وظایف پیش بینی کرده است.

سالاری ضمن تاکید بر کنترل بیشتر شهرداری بر اجرای پرتکل های بهداشتی در عین حال خود شهروندان را به دلیل وظایف اجتماعی که دارند مسوول رعایت پروتکل های بهداشتی دانست.

او گفت: وظایف شخصی و وجدانی خود شهروندان ایجاب می کند که با رعایت پرتکل های بهداشتی از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند تا خدایی ناکرده باعث انتقال این بیماری به دیگران نشوند.
دکتر ابراهیم شکیبا سخنگوی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در شبانه روز گذشته ۳۰ مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به چهار هزار و ۴۳۱ نفر رسید.

وی افزود: هم اکنون ۴۶۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار