رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه گفت: امروز با نگرش فساد ستیزی قوه قضائیه امیدی در دل مردم ایجاد شده و دستگاه قضایی با روحیه جهادی ورود کرده است.
کد خبر: ۹۰۱۴۱۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵ 20 September 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازفارس نشست حقوق‌دانان بسیجی شهرستان سرپل‌ذهاب با موضوع تحقق عدالت در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه، رییس دادگستری، دادستان، فرماندهی سپاه شهرستان و حقوق‌دانان بسیجی این شهرستان برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه در این نشست با اشاره به اینکه نیاز امروز جامعه تحقق عدالت است، اظهار داشت: براساس بند چهارم بیانیه گام دوم انقلاب عدالت و مبارزه با فساد از الزامات اساسی است که باید مورد توجه همه مسؤولان در قوای سه گانه قرار گیرد.

رسول بهرامی‌پور گفت: امروز با نگرش فساد ستیزی قوه قضائیه امیدی در دل مردم ایجاد شده و دستگاه قضایی با روحیه جهادی ورود کرده و عده‌ای می‌خواهند بر راه دستگاه عدالت کیفری مانع تراشی کنند و مقاومت کنند و اینگونه افراد که خود یا بستگان یا وابستگانشان در فساد غوطه‌ور شده‌اند قطعا در مقابل عدالت گستری دستگاه عدلیه راه به جایی نخواهند برد.

وی عدالت اجتماعی را از پایه‌های نظام اسلامی دانست و افزود: تحقق عدالت از اصل اعتماد عمومی مردم که از دستاوردهای انقلاب اسلامی است حفاظت خواهد کرد.

بهرامی‌پور به نقش‌آفرینی حقوق‌دانان بسیجی در عرصه‌های جهاد حقوقی، عدالت گستری و مبارزه با فساد پرداخت و تصریح کرد: خط قرمز حقوق دانان بسیجی دفاع از حقوق مردم است.

رئیس دادگستری سرپل‌ذهاب نیز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: مجموعه دادگستری شهرستان تا آخرین قطره خون خویش در راه تحقق عدالت از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

محمدحسین حیدری با استقبال از برنامه های سازمان بسیج حقوق‌دانان، گفت: برنامه‌های بسیج حقوق‌دانان از جمله طرح هر مسجد یک حقوق‌دان، مشاوره حقوقی در مصلاهای نماز جمعه، مطالبه‌گری حقوق عامه و مبارزه با فساد در سطح شهرستان به جد اجرا خواهد شد و از اقدامات سازمان بسیج حقوق‌دانان تقدیر می‌کنیم.

سرهنگ اکبری فرمانده سپاه سرپل‌ذهاب نیز در ادامه رسالت بسیج را تسهیل‌گری دانست و افزود: بسیج حقوق‌دانان در کنار دادگستری به خدمت‌رسانی به مردم اقدام می‌کند و در این راه در کنار مجموعه قضایی شهرستان خواهد بود.

گفتنی است، در پایان این نشست از حقوق دانان بسیجی برتر این شهرستان تقدیر شد.

 

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار