امروزه اکثر شهرهای بزرگ با معضلی به نام "حاشیه‌نشینی" مواجه‌اند و حاشیه‌ ها نیز عمدتا با مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مواجه‌اند.
کد خبر: ۹۰۰۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱ 17 September 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،حالا چند وقتی است سازمان تبلیغات اسلامی به حوزه راه‌اندازی پایگاه‌های اجتماعی در محلات حاشیه نشین به امید حل مشکلات فرهنگی این محلات ورود کرده، اما باید دید که این پایگاه‌ها چقدر می‌توانند در حل مسائل و خصوصا مشکلات فرهنگی مناطق حاشیه نشین اثرگذار باشند.

حجت الاسلام یوسف احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ورود سازمان تبلیغات اسلامی به حوزه احداث پایگاه‌های اجتماعی در محلات حاشیه‌ای، گفت: در سنوات گذشته تنها سه پایگاه اجتماعی در شهر کرمانشاه ایجاد شده بود که مجوز راه اندازی 20 پایگاه دیگر را هم از سازمان تبلیغات گرفته ایم که با این احتساب تعداد پایگاه‌های اجتماعی استان به 23 پایگاه خواهد رسید.

وی اضافه کرد: پیش از این در کرمانشاه تنها سه پایگاه اجتماعی در محلات جعفرآباد، حکمت آباد و چمن داشتیم، اما هم اکنون ایجاد پایگاه‌های اجتماعی در محلاتی مثل آقاجان، باغ ابریشم، صادقیه، آناهیتا، دولت‌آباد و... را در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه این پایگاه های اجتماعی در حوزه های مختلف آموزش، تبلیغ و بصیرت‌افزایی ورود خواهند کرد، ادامه داد: این پایگاه‌های اجتماعی ارتباط مستقیم با مسائل و مشکلات محلات حاشیه‌ای داشته و در جهت حل معضلات فرهنگی این محلات تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به استقرار این پایگاه ها در مساجد، گفت: این پایگاه‌ها تلاش خواهند کرد تا مساجد را به کارکردهای اولیه خود که حل مشکلات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... بوده، برگردانند.

وی سپس با بیان اینکه حل مشکلات محلات حاشیه‌ای نیاز به همراهی همه دستگاه‌ها دارد، گفت: اگر بخواهیم آسیب‌های اجتماعی این محلات حاشیه‌ای را حل کنیم، همه نهادها از ارشاد و اوقاف گرفته تا سازمان فرهنگی شهرداری و ... باید به میدان بیایند.

احمدی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم با همراهی دستگاه‌های ذیربط نقشه راهی برای حل معضلات مناطق حاشیه‌ای تهیه شود که بر مبنای آن بتوان در جهت حل مشکلات به ویژه مشکلات فرهنگی و اجتماعی کار کرد.

احمدی با اشاره به آمار بالای حاشیه نشینی در شهر و استان، اظهار کرد: شهر کرمانشاه تنها شهری در کشور است که چهار طرف آن محلات حاشیه‌ای قرار دارد و بر اساس آمارها حدود 400 هزار نفر حاشیه‌نشین دارد که اگر آمار حاشیه‌نشین‌ شهرستانها را هم به این آمار اضافه کنیم، باید اعتراف کرد آمار حاشیه‌نشینی در کرمانشاه بسیار بالا است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار