مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه از تحقق ۸۷ درصدی درآمد‌های مالیاتی کرمانشاه در چهار ماهه امسال خبر داد.
کد خبر: ۸۸۴۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲ 05 August 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،عزیزالله عباسپور با بیان اینکه امسال برای استان کرمانشاه نزدیک به 1150 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در نظر گرفته شده، گفت: سهم چهار ماهه امسال نزدیک به 304 میلیارد تومان است که تاکنون 265 میلیارد تومان آن معادل 87 درصد محقق شده است.

به گفته این مسئول، در این چهار ماه و از محل درآمدهای مالیاتی 10 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و چهار میلیارد تومان به دهیاری‌ها پرداخت شده است.

وی میزان درآمدهای مالیاتی محقق شده استان در سال گذشته را نیز 862 میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمانشاه با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی هر استان به خود استان برگشته و صرف پرداحت حقوق کارکنان و توسعه زیرساخت‌ها می‌شود، افزود: برای استان‌های کمتر توسعه یافته مانند کرمانشاه تا چند برابر درآمد مالیاتی که داریم، به استان برمی‌گردد.

عباسپور معتقد است، وقتی که مردم بدانند مالیاتی که می‌پردازند چگونه هزینه می‌شود، مشارکت بیشتری در پرداخت مالیات خواهند داشت.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به مهلت تحویل اظهارنامه‌های مالیاتی داشت و عنوان کرد: موعد تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای مودیان حقیقی تا 31 مرداد و برای مودیان حقوقی تا 31 شهریور است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه به مودیان توصیه کرد، تسلیم اظهارنامه‌های خود را هرچه زودتر انجام دهند و به روزهای پایانی موکول نکنند.

عباسپور با اشاره به توافق و تفاهمی که امسال بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونابرای تسهیل شرایط صاحبان مشاغل در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: بر این اساس مالیات سال 1398 صاحبان مشاغل با مالیات قطعی کمتر از 2.5 میلیون تومان، نسبت به عملکرد سال 1397 بدون افزایش، با مالیات قطعی بیش از 2.5 میلیون تومان تا پنج میلیون تومان با چهار درصد افزایش، برای پنج میلیون تا 10 میلیون تومان با هشت درصد افزایش و برای مالیات قطعی بیش از 10 میلیون تومان با 12 درصد افزایش نسبت به عملکرد سال 1397 محاسبه خواهد شد.

وی تاکید کرد: شرط بهره‌مندی از این تفاهم آن است که درآمد سال 1398 مودی مالیاتی حداکثر990 میلیون تومان باشد و مودی تا پایان مرداد ماه نسبت به ثبت درخواست استفاده از توافق و تفاهم اقدام کند.

به گفته مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه، برای مودیانی که درآمد سال 1398 آنها بیشتر از990 میلیون تومان بوده نیاز به تسلیم اظهارنامه مالیاتی است، در غیر این صورت مشمول 30 درصد جریمه غیرقابل بخشش می‌شوند.

عباسپور در ادامه از اقداماتی که در بخش‌های مختلف برای جلوگیری از فرار مالیاتی در دست انجام است هم یاد کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین این موارد بررسی تراکنش‌های بانکی برای ارقام بیش از 50 میلیارد ریال است که باید مستندات آن بررسی شود و کسانی که در این زمینه فرار مالیاتی داشته باشند مشمول جرائم خواهند شد.

وی هچنین از پیگیری اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی در کرمانشاه همزمان با سراسر کشور هم یاد کرد و گفت: در این زمینه فعلا از اطلاعاتی که مردم از طریق سامانه تلفنی 1526 به ما می‌دهند استفاده می‌کنیم و تا کنون اطلاعات 30 تا 35 خانه را به ما دادند که در دست بررسی است.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار