مدیر کل گمرک کرمانشاه گفت: درآمد گمرکات استان طی چهار ماهه نخست سال‌جاری ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
کد خبر: ۸۸۳۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰ 03 August 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از فارس،خلیل حیدری اظهار داشت: طی چهار ماهه نخست امسال ۲۲ میلیون و ۴۰۱ هزار دلار رب گوجه‌فرنگی به وزن ۲۳ هزار و ۶۰۱ تن از گمرکات استان کرمانشاه به کشور عراق صادر شده است.

وی گفت: این میزان صادرات رب گوجه‌فرنگی نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۶۸ درصد و از حیث وزن ۱۱۷ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل گمرک کرمانشاه افزود: در این مدت نیز ۲۸ میلیون و ۹۱۷ هزار دلار کولر آبی به وزن ۱۹ هزارو ۸۹ تن از گمرکات استان کرمانشاه صادر شد که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۵۰ درصد و از حیث ارزش نیز ۴۸ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: همچنین در چهار ماهه نخست سال جاری ۲۶ میلیون و ۷۲ هزار دلار پنیر به وزن ۱۹ هزار و ۱۸۵ تن از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شد که این میزان کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۲۲ درصد و از حیث وزن ۸۶ درصد افزایش داشته است.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این مدت صادرات روغن‌های سبک و فراورده‌های آن از طریق گمرکات استان کرمانشاه ۲۰ میلیون و ۷۸۲ هزار دلار به وزن ۷۶ هزارو ۵۹۸ تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۸۵ درصد و از حیث وزن نیز ۳۱۶ درصد افزایش داشته است.

ناظر گمرکات استان صادرات خربزه طی چهار ماهه نخست امسال را ۱۵ میلیون و ۹۸۳ هزار دلار به وزن ۳۷ هزارو ۶۶۷ تن اعلام کرد و افزود: این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۴۰ درصد و از حیث ارزش نیز ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: در این مدت ۱۳ میلیون و ۴۲۰ هزار دلار سفره یک‌بار مصرف به وزن ۱۱ هزار و ۵۱۰ تن از طریق گمرکات کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۷۶ درصد و از لحاظ ارزش ۳۰ درصد رشد داشته است.

حیدری در ادامه اشاره‌ای به درآمد گمرکات استان کرمانشاه طی چهار ماهه نخست سال جاری داشت و گفت: در آمد گمرکات استان در مدت مذکور ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: گمرکات استان کرمانشاه در مدت یاد شده ۱۸۷ میلیارد ۵۸۴ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۵۲ ریال درآمد داشته است که کسب این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۷ درصد افزایش داشته است.

 
منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار