نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه به استفاده از ظرفیت های داخلی هر چقدر بیشتر باشد، وابستگی به خارج از مرزها کمتر خواهد شد.
کد خبر: ۸۸۳۰۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰ 02 August 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازایرنا؛شهریار حیدری در نشست بررسی مسایل و مشکلات گیلانغرب، افزود: باتوجه به ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه لزوم هم افزایی و تلاش مسوولان درجهت استفاده مطلوب از توانمندی های شهرستان با نگاه توسعه با توجه به نام گذاری امسال به نام جهش تولید نیاز است.

وی در ادامه اظهار داشت: ۳۲ درصد آب های موجود در منطقه برای استفاده صنعت تعریف شده درحالی که ۲ درصد آن مورد استفاده قرار می گیرد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی از پیگیری وزارت نیرو برای اجرای سیستم مکانیزه در سطح یک هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی دهستان دیره خبر داد.

فرماندار گیلانغرب نیز با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون ذخایر قطعی قیر طبیعی در شهرستان گیلانغرب شناسایی شده است، خواستار کمک نماینده مجلس در جهت ایجاد صنایع فرآوری این محصول ارزشمند به منظور ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شد.

کوروش محمودیان افزود: از ۲۲ معدن موجود تنها ۱۴ معدن فعال است که سامان دهی و رفع مشکل معادن غیر فعال درجهت ورود به چرخه تولید از نیازهای ضروری این بخش است.

وی اظهار داشت: تاکنون ۴۸۲ مورد از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا با ۱۳۰میلیارد ریال اعتبار به تصویب رسیده که ۲۲ طرح آن با ۳۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب، اشتغال مصوب سال جاری شهرستان را یک هزار و ۴۳۰تن اعلام کرد و گفت: تاکنون ۶۳۳ مورد آن در سامانه ثبت شده و ۴۴ درصد سهمیه جذب شده است.

سردار قدرت الله احمدی پور فرمانده لشگر ۲۹ سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه نیز خواستار رفع مشکلات رزمندگان معسر که از مزایای این طرح برخوردار نیستند، شد.

مشکلات شبکه های آب و راه ها از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار