مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۴۰ مکان برای عرضه دام قربانی در سطح استان در نظر گرفته شده که نیمی از آن‌ها مربوط به شهرستان کرمانشاه است.
کد خبر: ۸۸۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳ 29 July 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،دکتر امید حاج‌محمدی در آستانه عید قربان اظهار کرد: به منظور جلوگیری از تجمع مردم و شیوع کرونا، تعداد مراکز عرضه دام زنده در مقایسه با عید قربان سال گذشته دو برابر شده و از عصر فردا( (نهم خرداد) تا ظهر روز جمعه (عید قربان) عرضه دام خواهند داشت.

حاج‌محمدی با بیان اینکه همزمان با فرارسیدن عیدسعید قربان و انجام مراسم قربانی دام، دامپزشکی استان به صورت ویژه اقدام به اجرای طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی دام قربانی می‌کند، گفت: در این راستا 40 اکیپ شامل 15 اکیپ ثابت و 25 اکیپ سیار کار نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی دام‌های قربانی‌های در کشتارگاه‌های استان را انجام می‌دهند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه اینکه ذبح دام قربانی در منازل و معابر ممنوع است، از مردم درخواست کرد برای جلوگیری از انتشار بیماری کرونا و بیماری‌های قابل انتقال از دام به انسان به هیچ وجه خودشان اقدام به ذبح دام نکنند و ذبح دام‌های قربانی را به کشتارگاه‌های استان بسپارند.

حاج‌محمدی گفت: تمامی کشتارگاه‌های استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی، وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در روز عید قربان آمادگی لازم برای کشتار دام قربانی و تحویل لاشه استحصالی به مردم را دارند. همچنین هماهنگی شده در صورت تمایل مردم برای گذراندن دوره پیش سرد به منظور جلوگیری از انتقال احتمالی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نسبت به نگهداری دام ذبح شده به مدت 24 ساعت در سردخانه های با دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد اقدام شود و پس از آن تحویل مشتری شوند.

وی با بیان اینکه هر ساله بخش قابل توجهی از مردم تمایل به تهیه و ذبح دام و اهدای نذورات به مراکز تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و برخی از اماکن مذهبی دارند، از متولیان این مراکز خواست تمامی دام‌های اهدایی و تهیه شده توسط این مراکز را فقط در کشتارگاه‌های استان ذبح کنند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار