معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از ۴۷ درصد زایمان‌های استان به روش سزارین انجام می‌شود.
کد خبر: ۸۸۰۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰ 26 July 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،دکتر بهمن روشنی در نشست ترویج زایمان طبیعی با بیان اینکه از سال ۱۹۸۵ جامعه بهداشت جهانی نرخ ایده آل برای سزارین را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در نظر گرفته است، گفت: این در حالی است که نرخ سزارین در کشور و استان ما بسیار بیشتر از این مقدار است.

وی با اشاره به اجرایی شدن برنامه ترویج زایمان طبیعی از سال 1393 در کشور گفت: در این طرح که برای ارتقای سلامت مادران و نوزادان در دستور کار قرار گرفت، با بکارگیری اقداماتی نظیر بهینه سازی و توسعه بلوک زایمانی و ارایه خدمات رایگان زایمان طبیعی در بیمارستانهای دولتی، گام موثری جهت ترویج زایمان طبیعی برداشته شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: متاسفانه در حال حاضر حدود 47.53 درصد کل زایمان‌ها در استان به روش سزارین انجام می‌شود که 43.77 درصد از سزارین‌های انجام شده نیز مربوط به زایمان نخست است.

روشنی خاطرنشان کرد: امسال در بیمارستانهای استان تعداد ۶۰۸۱ زایمان انجام شده که از این تعداد 3191 مورد به روش زایمان طبیعی و مابقی به روش سزارین بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در همین راستا باید با ارائه آموزش‌های لازم و فرهنگ سازی در خصوص ترویج زایمان طبیعی، آمار سزارین را در استان کاهش دهیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار