مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه از افزایش ۸۰۰ درصدی واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سه ماهه امسال خبر داد.
کد خبر: ۸۷۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰ 11 July 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازروابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه، بیژن کردستانی گفت: در سه ماهه امسال ۱۱۲ قرارداد واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمانشاه داشتیم که وسعت اراضی واگذار شده به متقاضیان نیز حدود ۴۴.۳ هکتار بوده است.

وی ادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته و البته با احتساب قراردادهایی که فسخ شد، ۱۲ قرارداد واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به وسعت حدود ۲.۵ هکتار داشتیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در تعداد قراردادهای منعقد شده نسبت به سه ماهه سال گذشته رشد ۸۰۰ درصدی و در وسعت اراضی واگذار شده نیز رشد حدود ۱۷ برابری را داشتیم.

کردستانی بیشترین واگذاری زمین صورت گرفته در این مدت را نیز مربوط به شهرک صنعتی زاگرس با ۶۵ قرارداد واگذاری و وسعت ۲۸.۹ هکتار دانست.

وی درباره دلایل رشد قابل توجه واگذاری زمین به متقاضیان و سرمایه‌گذاران در شهرک‌های و نواحی صنعتی استان نیز خاطرنشان کرد: بهبود فضای کسب و کار و حمایت از سرمایه‌گذاران یکی از مهمترین این دلایل بوده است.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، واگذاری زمین در فروردین و اردیبهشت امسال بر اساس تعرفه سال ۱۳۹۸ صورت گرفت و چون رشد قیمت نداشتیم سرمایه‌گذاران نیز استقبال کردند.

به گفته این مسئول، در حال حاضر ۱۵۷۰ قرارداد واگذاری زمین به وسعت۷۴۲ هکتار در ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی استان کرمانشاه منعقد شده است.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار