معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از ساخت شهری جدید در کنار شهر کرمانشاه خبر داد و افزود: مطالعات این طرح جهت تعیین زمین هم اکنون در حال انجام است.
کد خبر: ۸۷۲۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵ 08 July 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،مهرداد سالاری  با اشاره به سابقه ساخت شهرهای جدید در کشور، گفت: بطور معمول در شهرهای بزرگ که تمرکز جمعیت بالا بوده و تقاضا برای اسکان در آنها روز به روز در حال افزایش است، شاهد بروز پدیده حاشیه نشینی هستیم.

وی افزود: افرادی که توانایی مالی ندارند و خواهان اسکان در شهرهای بزرگ هستند، به ناچار به شکل غیرقانونی در حاشیه شهرها ساخت و ساز کرده و ساکن می شوند و این امر معضلاتی را هم در این مناطق و هم برای کل شهر به وجود می آورد.

سالاری تصریح کرد: جهت رفع این مشکل هم اکنون ساخت شهرهای جدید در کنار شهرهای بزرگ در دستور کار قرار گرفته و افرادی که بضاعت مالی کمتری دارند می‌توانند در این شهرها با قیمت ارزانتر صاحب زمین و خانه شوند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: از طرفی این شهرها در اطراف شهرهای بزرگ احداث شده و رفت و آمد این افراد به مراکز شهرهای بزرگ تسهیل شده و امکان پذیر است.

سالاری خاطرنشان کرد: هم اکنون در اطراف تهران حدود پنج شهر جدید از جمله پرند و پردیس، در اطراف شهر اراک سه شهر و در اطراف سایر شهرهای بزرگ مانند مشهد هم چند شهر جدید ساخته شده و یا در حال شکل گیری است.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر یک شرکت به نام شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی فعال است و در زمینه شکل گیری شهرهای جدید در اطراف شهرهای بزرگ فعالیت می کند و هم اکنون مطالعات ایجاد شهر جدید در استان کرمانشاه توسط این شرکت در حال انجام است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: ضرورت ایجاد این شهر در اطراف کرمانشاه به تصویب شورالی عالی معماری و شهرسازی رسیده و مشاور این پروژه، دانشگاه شهید بهشتی است که در حال بررسی موقعیت اراضی اطراف شهر کرمانشاه است.

سالاری خاطرنشان کرد: با تعیین چند نقطه و اولویت بندی صورت گرفته، در نهایت زمین مناسب برای ساخت شهر جدید در اطراف شهر کرمانشاه با امکان ایجاد زیرساخت هایی مانند آب، برق و ... تعیین می شود.

سالاری تصریح کرد: با تعیین زمین، شرکت عمران شهرهای جدید موظف است زیرساخت های این شهر جدید را تامین کند و زمین ارزان قیمت جهت سکونت در اختیار مردم قرار دهد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار