ایسنا/کرمانشاه تفاهم‌نامه تامین زمین و ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای ایثارگران استان کرمانشاه به امضای سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه رسید.
کد خبر: ۸۷۱۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵ 06 July 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،اوحدی، امروز(16 تیر) در نشست امضای این تفاهم نامه در استانداری کرمانشاه با اشاره به سه مصوبه هفته گذشته جلسه هیئت دولت، اظهار کرد: یکی از این مصوبات تامین زمین و آغاز ساخت 12 هزار واحد مسکونی برای جامعه ایثارگری بود که با تاکید رئیس جمهور این تعهد به 20 هزار واحد مسکونی افزایش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: پس از این مصوبه، استاندار کرمانشاه برای تامین زمین و ساخت پنج هزار واحد در استان اعلام آمادگی کرد.

وی با بیان اینکه ظرف هفته‌های آتی در معیت وزیر راه و شهرسازی برای آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی این واحدهای مسکونی به کرمانشاه خواهیم آمد، ابراز امیدواری کرد: استان کرمانشاه در زمینه اجرای این مصوبه به الگویی برای دیگر استانها تبدیل شود و شاهد آغاز ساخت مسکن برای جامعه ایثارگری در سایر استانها هم باشیم.

اوحدی در ادامه اشاره ای هم به دیگر مصوبات جلسه هیئت دولت در هفته گذشته داشت و گفت: رئیس جمهوری در این جلسه با بیان اینکه زیبنده نیست جامعه ایثارگری مطالبه پرداخت نشده‌ای داشته باشند، بر ضرورت پرداخت تمام مطالبات این قشر تا پایان دولت دوازدهم تاکید کرد.

وی در ادامه با تقدیر از سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبار بخش اساسی از مطالبات جامعه ایثارگری پس از این جلسه، گفت: امیدواریم ظرف 45 روز تا حداکثر تا دو ماه آینده شاهد پرداخت بخش اساسی از مطالبات جامعه ایثارگری باشیم، ضمن اینکه تلاش خواهیم کرد تا مطالبات بازنشستگی ایثارگران را هم تا پایان دولت دوازدهم پرداخت کنیم.

اوحدی افزایش وام مسکن جامعه ایثارگری را سومین مصوبه جلسه هفته گذشته هیئت دولت عنوان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه جامعه ایثارگران نعمت های خداوند به جامعه هستند، گفت: خانواده های شهدا و ایثارگران همچون یک چراغ هدایت و نورافکن قوی نظام را در عبور از موانع و مشکلات یاری داده اند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت به خانواده های شهدا و ایثارگران را نعمت عنوان کرد و افزود: خدمت به انسانها در آموزه های دینی ما مورد تاکید است، چه برسد به خدمت کردن به جامعه ایثارگری که ما بدهکار آنها هستیم.

اوحدی در ادامه اشاره ای هم به نقش مهم و اثرگذار استان کرمانشاه در کشور داشت و گفت: استان کرمانشاه چه در سالهای دفاع مقدس و چه امروز و در اعزام مدافعین حرم به سوریه در صف اول مقاومت و دفاع از ارزش های نظام بوده و هست.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این نشست تاکید کرد: پیگیر تخصیص زمین و شروع عملیات اجرایی این پنج هزار واحد مسکونی برای ایثارگران استان در یک سال باقیمانده از عمر دولت هستیم.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار